wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nowe samochody do nauki jazdy w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle nabył dwa nowoczesne samochody przeznaczone do nauki jazdy dla swoich uczniów. Środki na ich zakup pochodziły z budżetu Powiatu Jasielskiego.

Uczniowie ZST, kształcący się na kierunkach mechanicznych, robiąc kurs prawa jazdy kategorii B, będą mogli korzystać z nowoczesnych samochodów wyposażonych w najnowsze systemy zapewniające bezpieczeństwo na drogach. Środki na ich zakup pochodziły z budżetu Powiatu Jasielskiego.

W ramach zadania majątkowego pod nazwą „Zakup dwóch samochodów osobowych do prowadzenia nauki jazdy na potrzeby Ośrodka Szkolenia Kierowców w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle” zabezpieczono w budżecie powiatu 100 tysięcy złotych. Środki te przeznaczono na zakup dwóch używanych samochodów: Suzuki Baleno i Hyundai i20.

Samochód Suzuki Baleno, z 2016 roku, z przebiegiem 41 tys. km, zakupiono za kwotę 33 100 zł w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Z kolei drugi samochód – Hyundai i20, z 2020 roku, z przebiegiem 20 208 km, za cenę 61 500 zł nabyto w Rzeszowie od dealera Hyundaia.

Pojazdy te były używane jako samochody egzaminacyjne do zdawania egzaminu na prawo jazdy. Są wyposażone w znajdujący się na dachu plafon z literą L oraz dodatkowy pedał hamulca dla instruktora. Obydwa mają silnik benzynowy 1200 ccm, ponadto Hyundai ma zamontowana instalację gazową.

– Z racji tego, że zakupiono samochody używane, będące na stanie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, samochody te mają już gotowe oprzyrządowanie do nauki jazdy. W niewielkim zakresie trzeba je będzie doposażyć i nasi uczniowie będą mogli z nich korzystać, doskonaląc umiejętności prowadzenia pojazdu. – wyjaśnił starosta Adam Pawluś.

Szkoła oferuje bezpłatny kurs prawa jazdy w ramach obowiązkowych zajęć dla uczniów kształcących się na kierunkach technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły