wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nowe połączenie kolejowe z Krakowem! PKP Intercity uruchomiło kursy na linii Zagórz – Jasło – Kraków

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W niedzielę, 13 grudnia br., uruchomiono nowe połączenia kolejowe na linii Zagórz – Jasło – Kraków. Inauguracyjnym kursem podróżowali samorządowcy, na czele ze Starostą Jasielskim Adamem Pawlusiem i Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciechem Zającem. Pociągi „Bieszczady” i „Wetlina” będą kursować dwa razy dziennie przez 7 dni w tygodniu.

W niedzielny poranek, na stacji w Jaśle, do pociągu jadącego z Zagórza do Krakowa wsiedli Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Wojciech Zając – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Jadwiga Wójtowicz – Radna Województwa Małopolskiego.

W pociągu spotkali się z jadącymi z Sanoka samorządowcami z powiatu sanockiego – Damianem Biskupem – Członkiem Zarządu Powiatu w Sanoku i radnym Jerzym Zubą. Na stacji w Bieczu dosiedli się przedstawiciele samorządu Biecza – Burmistrz Mirosław Wędrychowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Nosal.

PKP Intercity uruchomiło kursy na linii Zagórz – Jasło – Kraków

Samorządowcy z Sanoka pojechali do Krakowa, a przedstawiciele władz jasielskich wysiedli na stacji Gorlice – Zagórz, gdzie spotkali się z Burmistrzem Gorlic Rafałem Kuklą i jego zastępcą – Rafałem Bałajewiczem.

Podczas krótkiego spotkania samorządowcy wyrazili zadowolenie z uruchomienia połączenia do Krakowa oraz omówili wspólne działania zmierzające do uruchomienia połączeń lokalnych na trasie od Stróż i Gorlic do Jasła i z Jasła w kierunku odwrotnym.

Uczestnicy spotkania wyrazili wspólną wolę wsparcia działań województwa małopolskiego w celu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 Gorlice – Jasło w ramach Programu Kolej Plus.

Pociągi „Wetlina” i „Bieszczady” na trasie Kraków-Jasło-Zagórz będą kursowały codziennie od 13 grudnia 2020 r. do 13 marca 2021 r.

PKP Intercity uruchomiło kursy na linii Zagórz – Jasło – Kraków

Zgodnie z rozkładem jazdy pociąg „Wetlina” odjeżdża ze stacji Zagórz o godz. 5:00. Do Jasła przyjeżdża o godz. 6:36, skąd przez Biecz, Gorlice, Zagórzany i Tarnów jedzie do Krakowa – na stację Kraków Główny wjeżdża o godz. 9:30. „Wetliną” można udać się w drogę powrotną wieczornym pociągiem, który ze stacji Kraków Główny odjeżdża o godz. 19:22. Na stację Jasło wjeżdża o godz. 22:14, a do Zagórza przyjeżdża o godz. 23:54.

Z kolei pociąg „Bieszczady” ze stacji Kraków Główny do Zagórza odjeżdża o godz. 9:44, a do Jasła przyjeżdża o godz. 12:38. W drogę powrotną „Bieszczady” wyruszą ze stacji Zagórz o godz. 14:41. Do Jasła pociąg przyjeżdża o godz.16.17, a do Krakowa dojedzie na godz. 19.01.

Szczegółowe informacje na temat połączeń i nowy rozkład jazdy pociągów dostępny jest na stronie internetowej PKP Intercity: https://www.intercity.pl/pl/

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły