wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nowe interaktywne przejścia dla pieszych w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Na trzech skrzyżowaniach w Jaśle powstały nowe interaktywne przejścia: ul. 3-go Maja z ul. Staszica i ul. Czackiego (koło poczty), ul. Kołłątaja z ul. Asnyka i ul. Sobieskiego (koło JDK) oraz ul. Floriańskiej z ul. Rejtana (w pobliżu II LO). Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie na to zadanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości 80%. Natomiast całkowity koszt tego zadania to blisko 160 tys. zł.

Aktywne przejścia są w tych miejscach, na których zdarza się więcej wypadków, poza tym w ich pobliżu znajdują się placówki często odwiedzane, zarówno przez mieszkańców, jak i przyjezdnych (poczta, szkoły, JDK, szkoła muzyczna). Tego rodzaju przejścia dla pieszych posiadają synchronizowane ze sobą czujniki ruchu, świecące elementy oraz oznakowanie pionowe z lampą ostrzegawczą, wszystko po to, by w jak najlepszy sposób chronić pieszego.

Przypominamy, że na terenie naszego miasta, znajdują się już cztery takie przejścia, po dwa na dwóch ulicach: ul. Szkolnej (w pobliżu wjazdu do ZSM nr 3 i sklepu Biedronka oraz w pobliżu niepublicznego przedszkola i pasażu prowadzącego do MOSiR-u) i ul. 3-go Maja (koło kościoła oo. Franciszkanów oraz pomiędzy ul. W. Pola, a sklepem Biedronka).

ŹródłoUM w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły