wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nowa Era Wiedzy: Młodzieżowe Centrum Edukacji Realnej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Projekt edukacyjny – Młodzieżowe Centrum Edukacji Realnej, ma na celu poszerzenie horyzontów uczniów w dziedzinie edukacji obywatelskiej, a także rozwijanie umiejętności społecznych, kulinarnych, medialnych, kulturowych i przedsiębiorczych. Inicjatywa MCER obejmuje szeroki wachlarz tematów, które umożliwiają młodym ludziom pokonywanie przeszkód związanych z koordynacją projektów, autoprezentacją oraz współpracą w grupie. Dzięki tym umiejętnościom uczestnicy zdobędą nie tylko narzędzia potrzebne do odnalezienia się na rynku pracy czy prowadzenia własnych firm, ale również rozwijają swój potencjał społeczny. Zajęcia MCER będą mieć formę warsztatów, które prowadzone będą przez doświadczonych wykładowców, mentorów, praktyków i trenerów.

Sugerowany początkowy zakres tematyczny warsztatów obejmować będzie następujące kategorie :

  1. Edukację kompetencji społecznych i obywatelskich – ten moduł kłaść będzie nacisk na aktywność twórczą i społeczną uczestników, ograniczając teorię do niezbędnego minimum. Uczniowie uczestniczyć będą w warsztatach i projektach, które pozwolą im zdobyć konkretne umiejętności kluczowe dla ich rozwoju zawodowego i osobistego
  2. Edukacja prawniczo-obywatelska – w ramach tego modułu uczestnicy zapoznają się z podstawami prawa, w szczególności prawa związanego z prawami obywatelskimi, prawem autorskim, kwestiami dotyczącymi organizacjami pozarządowymi i podstaw przedsiębiorczości, a także marketingu i aktywizacji społecznej ludzi młodych. Celem tych modułów jest nauczenie uczestników samodzielności i kreatywności w tworzeniu własnych projektów.

Dzięki uczestnictwu w programie „Młodzieżowe Centrum Edukacji Realnej”, uczniowie zdobywać będą kompetencje takie jak autoprezentacja, korzystanie z nowoczesnych technologii, planowanie i organizacja pracy, współpraca w zespole oraz samodzielne poszukiwanie źródeł informacji. Mentorzy będą odpowiedzialni za koordynację warsztatów, utrzymywanie kontaktu z uczestnikami i dbanie o atmosferę. Ponadto projekt promować będzie  wartości takie jak praktyczne podejście, odwaga oraz współpraca na rzecz lokalnego społeczeństwa.

Finansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły