Nietrzeźwi kierowcy Jasło
Fot.: pixabay.com

Podczas minionego weekendu policjanci interweniowali wobec sześciu kierowców, którzy pijąc wcześniej alkohol, zdecydowali się na kierowanie pojazdami. Rekordziści mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W związku z popełnionym przestępstwem czekają ich surowe konsekwencje.

Pomimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń, a także prowadzonych działań, których celem jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, niektórzy kierowcy nadal decydują się wsiąść za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu.

W miniony piątek na ulicy Bieszczadzkiej w Jaśle, policjanci refertu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault megane. 23-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, był pod wyraźnym wpływem alkoholu, urządzenie wykazało w jego organizmie 1,2 promila.

Kolejne zatrzymania miały miejsce w sobotę. Po godzinie 15, w Cieklinie policjanci skontrolowali trzeźwość młodego motorowerzysty. 24-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei po godzinie 17, mundurowi z jasielskiej drogówki w miejscowości Zarzecze, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego seata. W trakcie czynności od kierującego wyczuli alkohol. Okazało się, że mężczyzna był pijany, miał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po zakończonej interwencji około godz. 19.30 funkcjonariusze ponownie zostali skierowani do Zarzecza, tym razem w związku ze zdarzeniem drogowym. 22-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec pozwolił sobie na zbyt szybką jazdę quadem. W efekcie wywrócił się doznając obrażeń. Podczas badania na stan trzeźwości okazało się, że 22-latek jest pijany. Urządzenie wskazało w jego organizmie 2,3 promila alkoholu. Na dodatek pojazd, którym kierował nie był ubezpieczony, a kierujący nim młody mężczyzna nie posiadał wymaganych przepisami uprawnień.

W sobotę doszło także do ujęcia obywatelskiego. Około godziny 22, w Chrząstówce, trzej mieszkańcy Jasła ujęli kierowcę osobowego citroena. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Badania na alkometrze wskazały u 30-latka 2,3 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę po godz. 1, na ulicy Sroczyńskiego w Jaśle, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierowcę volkswagena polo. Także i u tego kierowcy badanie wykazało w organizmie 0,5 promila alkoholu.

Postępowanie w tych sprawach prowadzi KPP Jasle. Zatrzymani niebawem staną przed Sądem.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować i w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112.

KPP Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wprowadzić imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.