wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nietrzeźwa za kierownicą

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali wczoraj nietrzeźwą kierującą. 33-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy, musi liczyć się także z dotkliwą karą finansową.

Wczoraj po godz. 12, na ulicy Mickiewicza w Jaśle, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 30 km/h, zatrzymali do kontroli osobowego peugeota. Pojazdem kierowała 33-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego. W trakcie interwencji, podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierującej, okazało się, że jest pijana. Policyjny alkomat wskazał 1,4 promila alkoholu w jej organizmie.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. 33-latka za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce wsiąść za kierownice pojazdu i odjechać, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły