wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nietrzeźwa jechała autem po zmroku bez włączonych świateł

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwą kierującą. 51-letnia kobieta kierowała volkswagenem po zmroku bez wymaganego oświetlenia. Podczas kontroli policyjne urządzenie wskazało w jej organizmie promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Do zatrzymania nietrzeźwej kierującej doszło w miniony piątek po godz. 21, w Brzyskach. Jasielscy policjanci, patrolując tą miejscowość, zwrócili uwagę na osobowego volkswagena, który przemieszczał się drogą bez włączonych świateł mijania. W trakcie kontroli okazało się, że kierująca tym pojazdem, 51-letnia mieszkanka gminy Brzyska, jest nietrzeźwa. Kobieta miała promil alkoholu w organizmie.  

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zoi
1 lipca, 2019 10:35

Sprytna babka, myślała, że bez świateł jej nie zauważą 🙂

- Reklama -

Ostatnie artykuły