wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„NIE” dla SMOGU w Jaśle!

Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych.

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

15 marca, w Jasielskim Domu Kultury odbył się finał akcji „ Spalanie śmieci zatruwa, szkodzi i szpeci”, na którym zgromadziło się prawie 400 dzieci z jasielskich szkół. To wspólne przedsięwzięcie Straży Miejskiej w Jaśle oraz Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle nt. zakazu palenia śmieci w piecach centralnego ogrzewania.

Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych

Na deskach sali widowiskowej pojawił się Teatr Kultureska w spektaklu „Kolory Miasta”, który był nagrodą niespodzianką za udział w konkursie. W przedstawieniu najlepsi leśni przyjaciele: Jeżyk Jerzy i Zając Zuza, postanowili zostać gwiazdami z bajki dla dzieci. A, że nikt nie napisał o nich bajki – postanowili wziąć sprawę we własne ręce. Wyruszyli oni w podróż do miasta i odkryli, że brakuje tam kolorów. Wszędzie było szaro i brudno za sprawą smogu i śmieci, jednak z pomocą dzieci bohaterowie uratowali miasto i przywrócili mu barwy.

Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych 1Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych 2Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych 3

Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spektakl, przez emocje, a także animacje i piosenki, dzieci mogły nauczyć się jak możemy „odczarować” nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe. Dzieci, urzeczone barwnymi postaciami i piękną muzyką, na pewno zapamiętają te nauki na długo.

Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych 4Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych 5Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych 6

Tuż po przedstawieniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Spośród nadesłanych 73 prac, komisja wybrała po trzy najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych: klasa I, klasa II, klasa III.

Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych 7Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych 8

Jury w składzie: Elwira Musiałowicz – Czech ( Zastępca Burmistrza Miasta Jasła) – przewodniczący komisji, Kazimierz Wiśniowski ( Komendant Straży Miejskiej w Jaśle) – członek komisji, Ewa Kusiak ( instruktorka plastyki w Jasielskim Domu Kultury)  – członek komisji, Jarosław  Waśko ( podinspektor w Wydziale  Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska)  – członek komisji wyłoniło następujących zwycięzców:

W kategorii klas  I 

Miejsce I:  Mikołaj Żebracki  kl. I b Szkoła Podstawowa nr 12

Miejsce II: Dawid Misiołek  kl.  I Szkoła Podstawowa nr 11

Miejsce III: Ksawery Kardaś kl. Ib Szkoła Podstawowa nr 12

W kategorii klas II

Miejsce I: Milena Faryj kl. II Społeczna Szkoła Podstawowa

Miejsce II: Lena Maczuga kl. II a Szkoła Podstawowa nr 12

Miejsce III: Maja Trzaskoś kl.II Społeczna Szkoła Podstawowa

W kategorii klas III

Miejsce I: Karolina Rodak kl. III Szkoła Podstawowa nr 11

Miejsce II: Julia Zbylut kl. III Szkoła Podstawowa nr 11

Miejsce III: Maciej Włudzik kl. III Szkoła Podstawowa nr 1

Wyróżnienie otrzymali:

Wiktoria Balwierz kl. III Szkoła Podstawowa nr 1, Szymon Kotulak kl. III  Szkoła Podstawowa nr 1, Antoni Cupek kl. III Szkoła Podstawowa nr 2, Malwina Kopcza kl. I Szkoła Podstawowa nr 6, Anastazja Cetnar kl.II Szkoła Podstawowa nr 11, Tomasz Dobrowolski kl. I Szkoła Podstawowa nr 7.

Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych 9

Laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy! W JDK zorganizowana została wystawa prac przygotowanych przez dzieci.

Straż Miejska w Jaśle

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły