wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Nagrody Bene Meritus dla najzdolniejszych uczniów powiatu jasielskiego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dziesięciu uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego odebrało dzisiaj wyróżnienia „Bene Meritus – dobrze zasłużony”, przyznane przez Zarząd Powiatu w Jaśle.

Wyróżnienie „Bene Meritus” zostało ustanowione przez Zarząd Powiatu w 2010 r.  

Nagroda może być corocznie przyznana jednemu uczniowi z danej szkoły ponadpodstawowej. Otrzymują ją uczniowie, którzy osiągają znakomite wyniki w nauce, reprezentują swoją szkołę w konkursach, olimpiadach i turniejach, angażują się w działalność samorządu szkolnego, są organizatorami życia szkoły, propagują wśród rówieśników wartościowe formy rozwijania zainteresowań, rozrywki i rekreacji oraz wykazują pomoc, życzliwość i uczynność w stosunku do kolegów.

– Bardzo się cieszę, że mamy w powiecie jasielskim tak wielu młodych, ambitnych ludzi, którzy nie tylko osiągają wysokie wyniki w nauce, ale także chętnie biorą udział w różnego typu konkursach i olimpiadach. Wielu znakomitych mieszkańców naszego powiatu to wybitni naukowcy, których nazwiska zapisały się złotymi zgłoskami w historii nie tylko naszego regionu, kraju, ale nawet świata. Mam nadzieję, że tutaj, na tej sali siedzą ludzie z dużym potencjałem, którzy chcą razem z nami budować przyszłość. Cieszę się, że potraficie ciężko pracować, szlifując swoje talenty, czym nam imponujecie. Gratuluję Wam osiągniętych wyników edukacyjnych i życzę udanego wypoczynku na zbliżających się wakacjach. Zgromadzonym tu rodzicom dziękuję za trud włożony w wychowanie tak zdolnego młodego pokolenia Polaków. – mówił Adam Pawluś Starosta Jasielski.

Zgodnie z regulaminem kandydatów do wyróżnienia „Bene Meritus – dobrze zasłużony” zgłaszają wychowawcy klas po wcześniejszym zasięgnięciu opinii samorządu klasowego, następnie Rada Pedagogiczna każdej szkoły wyłania jednego ucznia i przedstawia go Zarządowi Powiatu w Jaśle wraz z prezentacją jego osiągnięć.

Lista nagrodzonych uczniów:

  1. I LO w Jaśle – Jan Trychta
  2. II LO w Jaśle – Adam Szarowicz
  3. Zespół Szkół Technicznych w Jaśle – Marlena Nowak
  4. Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle – Katarzyna Syrek
  5. Zespół Szkół nr 3 w Jaśle – Wiktoria Walowska
  6. Zespół Szkół nr 4 w Jaśle – Artur Czech
  7. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle – Wiktoria Stoś
  8. Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach – Gabriela Drzymalska
  9. Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie – Karolina Grzywacz
  10. Zespół Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy – Paulina Walczyk

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
15 czerwca, 2023 07:12

Super gratulacje dla laureatów…. choć budzi moje zdziwienie krzyż i godło . Krzyż centralnie nad tablica natomiast godło Polski , gdzieś z boku tak po cichu. ….. Odrazy dodam nic mi do krzyża .

Ikar
15 czerwca, 2023 07:38
Odpowiedź na  Piotr

Widocznie krzyż ważniejszy od godła. Przecież nie żyjemy w świeckim państwie

- Reklama -

Ostatnie artykuły