Nagroda dla Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle

„Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.” - Jim Trelease

1
Nagroda dla Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle

Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle jako jedno z trzech placówek w Polsce otrzymał nagrodę za najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku szkolnym 2017/2018, w konkursie zorganizowanym przez Fundację „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom”. Ogromnie cieszymy się, że nasze przedszkole już po raz kolejny zostało docenione za promocje głośnego czytania dzieciom. A warto dodać, że działamy na rzecz fundacji już od 2003 roku. Liderem akcji od początku jest dyrektor przedszkola Pani Elżbieta Krzysiak, która osobiście w tym roku odebrała w Warszawie nagrodę z rąk Pani Ireny Koźmińskiej Prezes Fundacji „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom” i znanej aktorki Małgorzaty Ostrowskiej- Królikowskiej. Nauczycielki reprezentowała Beata Turek, która odebrała nagrodę dla przedszkola.

Głośne czytanie stanowi jeden z podstawowych priorytetów Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Jaśle. Czytanie dzieciom to najlepsza inwestycja w jego przyszłość. To właśnie książki pomagają w rozwijaniu słownictwa, wiedzy i nauczaniu  wartości. Czytając dziecku poszerzamy tematykę jego zainteresowań, dajemy dostęp do treści, których nie dostarczy mu własne doświadczenie, rozwijamy jego wyobraźnię, wiedzę i wrażliwość moralną.

Otrzymana nagroda to wynik wielu działań podjętych przez nauczycieli, pracowników i wielu przyjaciół naszego przedszkola .To dzięki nim udało się zorganizować wiele akcji czytelniczych. Do najważniejszych należą : Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Jesień nie musi być smutna”, urodziny Reksia, Dzień Języka polskiego pod hasłem „Patriotyzm łączy pokolenia”, XVII OTDC-pod hasłem „Czytanie łączy” – powiedziała Elżbieta Krzysiak.

Podczas uroczystości mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z K.Ryrych, K.Terechowicz, W. Cesarz autorami książki „Gorzka czekolada”. Inicjatorka projektu i współwydawca książki Irena Koźmińska powiedziała: „ W dzisiejszym świecie –nastawionym na dobra materialne i sukces- warto pamiętać, że każdego z nas określa nie to, co posiada, jak wygląda i jaką ma pozycję, ale przede wszystkim jakim jest człowiekiem, jaki ma system wartości”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy włączyli się w podejmowane przez przedszkole działania promujące czytanie. Mamy nadzieję, że wspólne działania przyczynią się do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego naszych dzieci zapewniającego im udany start w dorosłość.

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zołza
17 grudnia, 2018 19:50

Fajne dzieciaczki! :*