wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Na targu z wyobraźnią – warsztaty ilustratorskie z Jolantą Richter-Magnuszewską

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Targ to interesujące miejsce. Aby się o tym przekonać wystarczy zajrzeć do książki Jolanty Richter-Magnuszewskiej Rok na targu. Taką okazję mieli uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieklinie, którzy 3 października 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, uczestniczyli w warsztatach ilustratorskich prowadzonych przez autorkę.

Artystka przedstawiła swoją nową książkę obrazkową Rok na targu, która powstała z fascynacji targami jakie odbywają w różne dni tygodnia w małych miasteczkach w południowej Polsce. Dwanaście miesięcy i dwanaście obrazków, na których widać, jak zmienia się targ w ciągu roku i co można na nim kupić. Spotkamy tam sprzedawców oferujących rozmaite, czasem niecodzienne towary: Dyniowego Barona – specjalistę od wegetariańskich potraw, Panią Słodziutką, która piecze przepyszne ciasta czy Zielarkę Skrzatulę, wyrabiającą uzdrawiające mikstury z ziół. Trochę zamieszania wprowadza pojawienie się  kontrowersyjnej pary Grażynki i Janusza. Są też zwierzęta: kura Rebeka, osioł Piorun i kot Paragon. Targ to miejsce bogate nie tylko w lokalne produkty i niezwykłe postacie, ale i rozwijające wyobraźnię!

Warsztaty ilustratorskie z Jolantą Richter-Magnuszewską

Ilustratorka, prowadząc rozmowę z dziećmi, skłoniła je do podania własnej definicji wyobraźni – to tajemnicze miejsce, gdzie powstają pomysły i wizje twórcze. Ale skąd się biorą? Wyobraźnia jest jak worek, do którego wpadają obrazy rzeczy, ludzi, zwierząt, idei, które potem artysta wykorzystuje w swojej pracy. Warto ją rozwijać na różne sposoby. Autorka Roku na Targu zademonstrowała, w jaki sposób można rozbudzić kreatywność. Wystarczy wylać z butelki dwa, trzy kolory farb na ręce i rozmieszać je na kartonie. Potem zastanowić się z czym się to nam kojarzy i domalować lub dokleić resztę. Kiedy młodzi twórcy z zapałem zabrali się do pracy powstały niezwykłe, wielobarwne obrazy.

Warsztaty ilustratorskie z Jolantą Richter-Magnuszewską

Warsztaty z Jolantą Richter-Magnuszewską – ilustratorką książek dla dzieci odbyły się w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły