Na ścieżkach niezwykłych historii Niepodległej

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim w Klubie Czytających Rodzin

0
Klub Czytających Rodzin - Wierzbicki

Czy niedźwiedź może zostać żołnierzem? A dodatkowo wiernym kompanem i najlepszym przyjacielem? O tak! O kim mowa? O sympatycznym Wojtku, który podbił serca żołnierzy 22 Kampanii gen. Władysława Andersa.

O jego ponadprzeciętnych przygodach, braterstwie i niezwykłej sympatii do ludzi opowiedział  najmłodszym 6 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Klubu Czytających Rodzina – Łukasz Wierzbicki, autor „Dziadka i Niedźwiadka”. Dzieci dowiedziały się m. in. jak tytułowy niedźwiadek trafił do armii i wspólnie z bohaterskim misiem udając się się w historyczną podróż, przeżyły niezapomniane przygody.

Wojtek był niezwykły. Jeśli ktoś jest inny – to nie oznacza, że nie może być jednym z nas opowiadał autor.

Spotkanie było także okazją do zapoznania się z innymi książkami Łukasza Wierzbickiego o pasjonujących przygodach Polaków m. in. Kazimierza Nowaka i Aleksandra Doby.

Klub Czytających Rodzin - Wierzbicki

Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 100. lecia Niepodległości.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Źródło: MBP w Jaśle

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments