wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Na co jaślanie przeznaczą pół miliona złotych? Głosowanie jeszcze tylko do 7 grudnia

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jeszcze tylko do 7 grudnia można głosować na projekty zgłoszone w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego i zdecydować na co przeznaczone zostanie pół miliona złotych.  W tegorocznej edycji rywalizuje 6 projektów – każdy z nich ma jeszcze szansę na zwycięstwo. Głosować mogą, zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie, mieszkańcy Jasła od 13 roku życia.

Decyzja, który projekt będzie realizowany, zależy tylko i wyłącznie od Państwa zaangażowania i aktywności, bo każdy projekt ma jeszcze szansę na zwycięstwo. Uprawnionych do głosowania jest ok. 30 tysięcy osób, a do tej pory oddano około 600 głosów. Głosowanie trwa – wszystko leży w Państwa rękach.

Do wyboru są dwie metody:

Przy rejestracji konieczne jest utworzenie konta pełnego i dokładne wypełnienie poszczególnych pól  formularza. W przypadku pytań i trudności prosimy o kontakt pod nr tel. 13 44 86 319, bądź mailowo konsultacje@um.jaslo.pl

  • tradycyjna (w budynku Urzędu Miasta, ul Rynek 12) – konieczny jest dowód osobisty.

Oddawanie mieszkańcom decyzji w dysponowaniu kwoty pół miliona złotych wiąże się z odpowiedzialnością społeczną i odpowiedzialnym podejściem do głosowania każdego z nas. Niestety mimo to zdarzają się przypadki oszukiwania, które są natychmiast wyłapywane. Pozwala to na podawanie dokładnych i rzetelnych wyników głosowania.

Przypominamy zasady i warunki głosowania:

• głosować mogą mieszkańcy Jasła od 13 roku życia

• głosuje się jednorazowo na wybrany projekt z listy

• wygrywają te projekty, które otrzymały największą liczbę głosów, a koszt ich realizacji mieści się w wyznaczonej puli 500 tys. zł

• lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona najpóźniej 14 grudnia br.

Projekty, na które można oddać głos:

1: Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo –  378,5 tys. zł (lokalizacja: park linowy, osiedle Jasło-Gądki) zakłada budowę i uruchomienie tężni solankowej o wymiarach 11 x 1,3 x 3,6 metrów.

2: Jasielska liga e-sportu – 72 tys. zł (rywalizacja internecie) toorganizacja eliminacji osiedlowych oraz turnieju o mistrzostwo Miasta Jasła w e-sporcie.

3: Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem – 35,7 tys. zł (lokalizacja: Sanktuarium św. Antoniego – Kościół Franciszkanów Jaśle) zakłada organizację koncertu kolęd Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza oraz Strzyżowskiego Chóru Kameralnego w Sanktuarium Św. Antoniego w Jaśle.

4: Murale dla mieszkańców Jasła – 35 tys. zł (lokalizacja: wskazana przez mieszkańców) przewiduje namalowanie kilku/kilkunastu murali w lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców Jasła.

5: Pumptrack – budowa asfaltowego toru rowerowego w Jaśle – 499 tys. zł (lokalizacja: osiedle Sobniów) – tor (o długości ok. 150 metrów) umożliwia jazdę na rowerach, deskorolkach, rolkach czy hulajnogach.

W ramach projektu ma powstać również wiata rowerowa oraz ogrodzenie wokół obiektu.

6: Budowa oświetlenia toru rolkowego na terenie MOSiR w Jaśle – 170 tys. zł zakłada

budowę na ternie obiektu 15 słupów oświetleniowych z oprawami LED.

Uwaga: szczegółowe opisy dot. projektów znajdują się na stronie www.konsultacje.um.jaslo.pl

Ze względu na obowiązujący na terytorium RP stan epidemii zachęcamy do oddawania głosów elektronicznie, za pomocą Miejskiego Systemu Konsultacji Społecznych.

Głosuj i decyduj, jak ma się zmieniać nasze miasto!

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły