wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„My politycy nie możemy dezinformować”- apeluje Bogdan Rzońca po konferencji prasowej Elżbiety Łukacijewskiej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca poczuł się niejako ‘wywołany do tablicy’ przez Elżbietę Łukacijewską, posłankę do Parlamentu Europejskiego, w czasie jej konferencji prasowej, która odbyła się na jasielskim rynku 16 czerwca 2020 r. W odpowiedzi opublikował na facebooku filmik, w którym, jak podkreśla, ‘nie w tonie konfrontacyjnym, a informacyjnym’ odnosi się do poruszonych przez nią kwestii.

Pozdrowienia z Brukseli z komentarzem do ….

Opublikowany przez Bogdana Józef Rzońcę Środa, 17 czerwca 2020
- Reklama -

1. Budowa zbiornika Kąty-Myscowa

Elżbieta Łukacijewska: Żadne ugrupowanie (…) nie wybuduje zbiornika Kąty – Myscowa jeżeli po pierwsze nie będzie planu zagospodarowania, które przygotowuje o ten budynek i ten pan, który tam siedzi, czyli pan starosta.

Bogdan Rzońca: Plany zagospodarowania przestrzennego uchwalają gminy. Czyli w wypadku Kąty-Myscowa nie będzie ustalał tego planu, jak Pani powiedziała, ten budynek i ten starosta tam jasielski, tylko to będzie kompetencja Rady Gminy Krempna i Rady Gminy Nowy Żmigród.

Odpowiedź i serdeczne pozdrowienia dla Eli Łukacijewskiej 😁

Opublikowany przez Adama Pawlusa Wtorek, 16 czerwca 2020

Dodatkowo europoseł Bogdan Rzońca odniósł się do obecnego stanu prac nad budową zbiornika:

Są bardzo dobre informacje. (…) Te informacje są jakby poparte finansowaniem tej inwestycji przez między innymi Bank Światowy. Za kilka dni na stronie Wody Polskie [link do oficjalnej informacji Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie] będzie pełna informacja na jakim etapie jest ta inwestycja. (…) Dzieję się dużo, na prawdę dużo.

Przypomniał również o niechlubnym wkładzie rządów PO-PSL w prace nad zbiornikiem:

2008 rok, kiedy między innymi za Pani sprawą, zdjęto z listy kluczowych projektów tę inwestycję, to jest ta niemiła pamiątka po między innymi działaniach Platformy Obywatelskiej.

2. Sejmik Województwa Podkarpackiego zarządza PKP

Elżbieta Łukacijewska: Koleje regionalne i wszystko co się z nimi wiążę podlega pod Sejmik Województwa Podkarpackiego. A tam od 8 lat rządzi PiS.

Bogdan Rzońca: Ani pół metra linii torów kolejowych nie zależy od Marszałka Wojewódzka, ani od Sejmiku Województwa. Inwestycjami pod nazwą ‘tory kolejowe’, ‘linie kolejowe’ zarządza spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Marszałek może tylko pomagać. Tak jak każdy wójt, jak każdy starosta może dokładać pieniądze do inwestycji. Ale właścicielem tych torów jest spółka Skarbu Państwa. Więc proszę nie mówić, że Marszałek lub Sejmik czegoś nie robi.

3. Sprzedaż zakładów Gamrat i Pektowin

Elżbieta Łukacijewska: Słyszę to ile razy przyjeżdżam do Jasła. (…) Ja nie miałam wpływu i nie znam zasad dlaczego, jak i na jakiej zasadzie. Trudno mi kolejny raz, od pięciu lat, ktoś podsuwa przedstawiciela PiSu, żeby drążył kwestię Gamratu.

Bogdan Rzońca: To Wy Państwo sprzedaliście te dwie firmy. Tam pracowały tysiące ludzi. Przez całe pokolenia po II wojnie światowej i Gamrat i Pektowin, mówiąc umownie, żywił rodzinny powiatu jasielskiego. Sprzedaliście to za czapkę śliw. Ci którzy kupili cieszą się. Wcale się nie dziwie, bo kupili bardzo tanio. Niestety wtedy ministrem Skarbu Państwa był Aleksander Grad, wiceministrem Jan Bury. To ci panowie dwaj sprzedali obie te firmy. Proszę o tym pamiętać i nie wprowadzać ludzi w błąd. Tym bardziej, że byli za Panią dwaj młodzi ludzie, którzy tej historii nie znają. Być może ich dziadkowie pracowali w tych miejscach.

4. LGBT

Bogdan Rzońca: Konstytucja Polska mówi wprost, że rodzina jest pod ochroną państwa, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, że wychowywanie dzieci to jest kompetencja, właściwość rodziców i nikt nie może się wtrącać w wychowywanie dzieci – ani dyrektor przedszkola, ani dyrektor szkoły. (…)

Proszę nie gmatwać umysłów ludzkich, że np. w Polsce, czy tam w Jaśle ktoś będzie sądzony za to, że chodzi do kościoła albo nie chodzi, że ktoś będzie prześladowany, bo ma inne poglądy niż ja, albo Pani. Tak nie jest. Polska była, jest i będzie krajem bardzo tolerancyjnym. Konstytucja Polska pochodzi z 1997 r. i nie uchwalał jej PiS. Tam wyraźnie napisane, co najważniejsze.

5. PiS nic nie zrobił w powiecie jasielskim przez 5 lat

Elżbieta Łukacijewska: Od 5 lat rządzi PiS w Polsce. Proszę mi powiedzieć, co zrobił na przykład dla Jasła, aby powstały tutaj nowe miejsca pracy, firmy i zakłady?

Bogdan Rzońca: Następnym razem jak Pani przyjedzie do Jasła, to proszę wysłać swojego asystenta to Pani powiemy co się w tej chwili buduje w Jaśle.

W tej chwili w Jaśle budujemy Komendę Powiatową Policji za 28 mln złotych.

W tej chwili budowana jest droga Biecz-Jasło za 40 mln złotych.

Za ok. 1 miliard złotych, taki niestety jest koszt inwestycji drogi Pilzno-Jasło z obwodnicami Brzostku, Kołaczyc, Jasła i Pilzna.

W przyszłym miesiącu będzie wniosek o zgodę na decyzję środowiskową. Taki wniosek jest przygotowywany. Jest cała gama spraw, które są podjęte przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Bogdan Rzońca wystosował też bardzo ważny apel do wszystkich polityków:

My politycy, z różnych partii, powinniśmy być bardziej wiarygodni. Nie możemy dezinformować. I tu moja prośba, abyśmy przyjęli taki poziom dyskusji w którym da się powiedzieć, że pan się tu pomylił, pani się tu pomyliła, ja wszystkiego nie wiem, pani wszystkiego nie wie. Ale nie wciskajmy ludziom kitu, mówiąc umownie, nie dorabiajmy gęby, że jest tak lub siak, a jest zupełnie inaczej. Prośba taka, żebyśmy byli bardziej wiarygodni, bardziej kulturalni na spotkaniach.

- Reklama -

Podobne artykuły

10 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Monia
18 czerwca, 2020 14:39

Demoty powinni o eluni robić

bbbb
18 czerwca, 2020 15:03

no to się chyba z lekka skompromitowała pani poseł

Wojti
18 czerwca, 2020 15:05

Po co ona w ogóle robi jakieś spotkania? Jak się nie zna na czymś, to lepiej siedzieć cicho. Ciekawe czy też nagra jakąś riposte.

asd
18 czerwca, 2020 15:30

durna

Qwrrty
18 czerwca, 2020 15:39

My politycy nie powinniśmy dezinformować. Prawie z krzesła nie spadłem.
Przypominają mi się PiSowskie wizytację przed każdymi wyborami w pewnym zakładzie pracy w Jaśle i opowiadanie jak to inwestycja lada chwila ma ruszyć.
Wszyscy politycy do jednego wora!

Anonimowo
18 czerwca, 2020 16:35
Odpowiedź na  Qwrrty

wszystko ma swoje granice, z taką wiedzą to ona powinna kury po oborze ganiać. Jak ktoś taki może nas reprezentować i brać gigantyczną kasę za bycie europoslem? Ilu jest młodych ludzi, którzy tyrają za grosze a przebijają intelektualnie tą peowską kukiełkę? Czy to normalne, ze ktos taki jest politykiem?!

qwerty
18 czerwca, 2020 16:56

PAD pytany o podwyżki mówi, że on tylko daje 500+ i 13 emerytury a zabiera samorząd za wodę i za śmieci. Pan Rzońca tak samo. Tam gdzie PiS nie dał rady, mówi że to inni winni. Marszałek może tylko pomagać. On był vicemarszałkiem. Więc vicepomagał. A teraz siedzi w Brukseli i nie bardzo się stara. Słabo napisane wypracowanie Panie Pośle. A przecież nie musiał Pan zderzyć się w słownej walce z Panią Poseł. Mógł Pan sobie wszystko przemyśleć. A tu pełno błędów i bezsensownych wypowiedzi. Niech się Pan trochę bardziej postara walczyć o swój PiS.

T1234
18 czerwca, 2020 16:58

Pani Elzbieta przed konferencją powinna lepiej poznać miasto w którym robi spotkania z media a uniknęła by kompromitacji.

JojoJaslo
18 czerwca, 2020 16:59

Gdyby wierzyć jej słowom to Adam Pawlus jest niczym Bruce Wszechmogący. Haha

Anonimowo
18 czerwca, 2020 18:55

To się PO-PiS-ała!

- Reklama -

Ostatnie artykuły