wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Motocykliści pędzili 145 km/h. Obaj stracili prawa jazdy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci z jasielskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej dwóch motocyklistów, którzy na swoich hondach przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 95 km/h. Obaj stracili prawa jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Wczoraj, policjanci z jasielskiej grupy SPEED, patrolowali drogę wojewódzka nr 993. Tuż przed godz. 17, na ul. Dukielskiej w Nowym Żmigrodzie, zauważyli dwóch motocyklistów, którzy zdecydowanie jechali za szybko. Mundurowi postanowili sprawdzić z jaką prędkością poruszają się jednoślady. Urządzenie wskazało aż 145 km/h, w miejscu gdzie limit wynosi 50 km/h. Obaj kierujący zostali zatrzymani do kontroli drogowej. 

Motocykliści zostali ukarani mandatami w kwocie po 2500 zł, a na ich konta trafiło po 15 punktów karnych. Mieszkańcy województwa mazowieckiego stracili także swoje prawa jazdy.

Mimo wysokich mandatów, a także sporej liczby punktów karnych, niestety wciąż wielu z kierowców decyduje się na łamanie przepisów. Tylko od zeszłego piątku, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zatrzymali łącznie 13 praw jazdy, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policja apeluje:

Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do warunków ruchu, szczególnie podczas jazdy na motocyklu, niejednokrotnie niesie ze sobą tragiczne skutki. Do zdarzeń z udziałem motocyklistów przyczyniają się również nieprawidłowe zachowania kierujących innymi pojazdami.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły