wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Modernizacja skwerów miejskich w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Miasto Jasło ogłosiło przetarg na modernizację dwóch skwerów miejskich realizując projekt „Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle”. Nowoczesne, ale przede wszystkim ekologiczne rozwiązania, pojawią się na skwerkach u zbiegu ulic: Słowackiego i Czackiego oraz 3 Maja i Staszica.

Wprowadzenie zielono-niebieskiej infrastruktury to krok w stronę zrównoważonego rozwoju miasta, który łączy nowoczesne rozwiązania technologiczne z troską o naturę. – Chcemy estetycznie przekształcać przestrzenie publiczne, dbając jednocześnie o ekologię i komfort mieszkańców, dlatego zdecydowaliśmy się na modernizację dwóch skwerów miejskich. W planach mamy również zielony parking czy rewitalizację części wschodniej płyty rynku – mówi Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle. 

Zakres prac modernizacyjnych

Inwestycja obejmuje szereg działań, które przyczynią się do poprawy funkcjonalności i estetyki tych dwóch skwerów. Przede wszystkim planowana jest modernizacja nawierzchni, co wiąże się z demontażem istniejących chodników i zastąpieniem ich nowymi, wykonanymi z betonowej kostki brukowej przepuszczającej wodę. Dzięki temu rozwiązaniu, wody opadowe będą mogły być skutecznie odprowadzane powierzchniowo na tereny zielone, co wspiera naturalne zarządzanie wodą deszczową.

Przebudowa zieleni miejskiej

Istotnym elementem projektu jest przebudowa istniejącej zieleni miejskiej. Zmieniony zostanie zarówno układ, jak i rodzaj nasadzeń, co pozwoli na stworzenie bardziej harmonijnej i estetycznej przestrzeni. Nowe nasadzenia będą dostosowane do miejskich warunków klimatycznych i glebowych, co zapewni ich długowieczność i minimalne wymagania pielęgnacyjne.

Nowoczesne oświetlenie i mała architektura

Modernizacja oświetlenia skwerów jest kolejnym krokiem w kierunku poprawy komfortu mieszkańców. Nowe lampy solarne, które zostaną wkomponowane w układ alejek, zapewnią energooszczędne i ekologiczne źródło światła. Dodatkowo, na skwerach pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci, co zwiększy funkcjonalność i estetykę przestrzeni publicznej.

Modernizacja dwóch skwerów miejskich realizowana w ramach projektu pn. „Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle” Program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie uzyskane przez Miasto Jasło na to zadanie wynosi 700 tys. zł.

Ogłoszenie wyniku przetargu zaplanowano na 23 lipca.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
12 lipca, 2024 21:56

Co za urzędniczy BEŁKOT ! W czym przeszkadza to co jest ? Ile i kto na tym zarobi ? Zobaczcie Jaślanie jak wygląda fontanna w parku a o „rynku” nie wspomnę.

zigi pigi
12 lipca, 2024 23:16
Odpowiedź na  Adrian

Po czynach ich poznacie!

- Reklama -

Ostatnie artykuły