wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Modernizacja drogi wojewódzkiej 993 na odcinku Pielgrzymka – Nowy Żmigród

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wczoraj, 30 września br., w Pielgrzymce odbyło się uroczyste rozpoczęcie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 993 na odcinku Pielgrzymka – Nowy Żmigród, która jest częścią zadania realizowanego z programu: Intrreg Polska –Słowacja – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Zakres prac dotyczy modernizacji drogi wojewódzkiej nr 993 Gorlice – Nowy Żmigród – Dukla na odcinku Pielgrzymka – Nowy Żmigród od km 21+450 do km 28+967, z wyłączeniem odcinków od km 22+617 do km 22+745 (most na potoku Pachniączka w km 22+692 w m. Pielgrzymka) od km 28+700 do km 28+780 (most na rzece Wisłoka w km 28+577 w m. Nowy Żmigród), w ramach zadania „Modernizacja połączeń komunikacyjnych wrejonie Świdnik , Stropkov iJasło”

Partnerem wiodącym jest Województwo Podkarpackie, natomiast Partnerem projektu Kraj Preszowski.

W uroczystości wzięli udział: Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, Wiceprzewodniczący Sejmiku Podkarpackiego Wojciech Zając, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Plich, Starosta Jasielski Adam Pawluś, dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Sopel, radna województwa Joanna Bril, członkowie Zarządu Powiatu Jasielskiego Grzegorz Pers i Ryszard Lisowski, wójt Gminy Osiek Jasielski Andrzej Stachurski i wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele wykonawcy zadania – firmy Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa: dyrektor kontraktu Maciej Łukaszyk i kierownik robót Łukasz Kołodziej.

Wartość zadania wynosi 9 651262,31, a termin zakończenia prac został ustalony na 30 listopada 2021 roku.

Starosta Jasielski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków i doprowadzili do realizacji inwestycji. Szczególnie podziękowania skierował do Zarządu Województwa Podkarpackiego, Pana Adama Hamryszczaka – byłego podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Bogdana Rzońcy – Posła do Parlamentu Europejskiego.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktor
3 października, 2020 19:17

Za mała tablica, za skromna wstęga… Nie warto było czytać

Last edited 3 lat temu by Wiktor
- Reklama -

Ostatnie artykuły