wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Mobilna Strefa Zdrowia w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Przez cały weekend mieszkańcy Jasła i okolic mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach promowanego przez prezydencką parę projektu „Nowe Życie”. Jasielski rynek wypełniły namioty białego miasteczka, wśród których każdy niezależnie od wieku mógł znaleźć coś dla siebie.

Projekt „Zdrowe życie” to ogólnopolska akcja, która promuje wśród Polaków profilaktykę zdrowotną. W ramach projektu  powstają specjalne mobilne miasteczka zdrowia. Można w nich skorzystać m.in. z bezpłatnych badań USG płuc, spirometrii, EKG, badań dermatologicznych, a także wziąć udział w poradzie dietetycznej czy poradzie z zakresu fizjoterapii. W przygotowanych strefach dostępne są także: mammobus, dentobus i krwiobus.

Program ma na celu promowanie profilaktyki zdrowotnej wśród Polaków (…) tak żeby nie reagowali oni wyłącznie na symptomy chorobowe, ale poprzez regularną profilaktykę zachowywali zdrowe życie. Szanowni Państwo zapraszamy Państwa, abyście odwiedzili białe miasteczko (…). Każdy bez względu na wiek znajdzie tutaj coś dla siebie. Specjale punkty dla dzieci i dla dorosłych, można wykonać USG płuc ale także, co ważne w tym okresie wakacyjnym jest tutaj stoisko Narodowego Funduszy Zdrowia gdzie bezpłatne, od ręki można wyrobić sobie kartę EKUZ – zaprasza Piotr Rycerski Szef Gabinetu Politycznego Ministra Aktywów Jacka Sasina.

Organizatorami wydarzenia jest Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Narodowy Fundusz Zdrowia i PZU.

- Reklama -

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Przedwyborcza szopka
2 lipca, 2023 12:24

Niby tak się troszczą o ludzi a do lekarza trzeba prywatnie bo na NFZ czeka się czasem rok albo dłużej. Skończcie te żenujące przedstawienia macie ludzi za idiotów??

Iwona
3 lipca, 2023 09:11
Odpowiedź na  Przedwyborcza szopka

Rok wyborczy to trzeba się pokazać i pouśmiechać do ludzi

Klaudia
2 lipca, 2023 17:50

Jeśli rząd chce, żeby ludzie żyli dłużej i w zdrowiu to niech zajmie się patologią żywieniową. Niedopuszczalne jest sprzedawanie czekolad z olejem palmowym. Powinno się zakazać niektórych składników i kontrolować wielkie korporacje które na kraje trzeciego świata, takie jak Polska, pchają cały ten syf.

fyyhg
3 lipca, 2023 07:48

A co ze szczypawkami i segregacja sanitarna temat już niepopularny? Nie udało się tym uszczęśliwić społeczeństwa?

- Reklama -

Ostatnie artykuły