wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Młodzi mają głos, czyli „Idziemy w Jasło”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Młodzi ludzie często mają świeże pomysły i innowacyjne spojrzenie na różne dziedziny życia. Mogą przyczynić się do rozwoju społecznego, kulturalnego czy artystycznego swojego miasta, wprowadzając nowe projekty, wydarzenia i inicjatywy. Stąd też na zaproszenie Urzędu Miasta Jaśle przedstawiciele jasielskiej młodzieży mogli uczestniczyć w kreatywnych warsztatach „Rola młodzieży w życiu miasta”. 

– Chcemy, by młodzi ludzie aktywnie włączali się w życie miasta i stworzyli swoją wizję Jasła, które jest im bliskie. Często mają mnóstwo pomysłów, uwag czy spostrzeżeń, którymi dzielą się ze znajomymi, ale nie wiedzą, co zrobić, gdzie je przekazać dalej, by mogły być one zrealizowane. Nie mają świadomości, że ich głos się liczy i jest dla nas bardzo ważny – bo tak naprawdę to Jasło ma być ich miastem – opisuje rolę warsztatów Jadwiga Gancarz-Żebracka, kierownik Wydziału Rewitalizacji i Strategii.

Młodzi mają głos, czyli „Idziemy w Jasło”
Fot. UM w Jaśle

Spotkanie przeprowadzone były w dwóch formach: wykładu, podczas, którego młodzi poznali możliwości włączania młodzieży w życie miasta, a także warsztatów, w trakcie których jaślanie wypracowywali swoje pomysły na miasto. Wszystko to na bieżąco, przy udziale rysownika, przekładane było na mapę myśli. Wykorzystana technika graphic recording, pozwoliła na zilustrowanie „burzy mózgów” i była jednocześnie formą konsultacji z młodzieżą. Spotkanie prowadziła Fundacja Civis Polonus.

Młodzi mają głos, czyli „Idziemy w Jasło”
Fot. UM w Jaśle

Jak powinno zatem wyglądać nasze Jasło według młodych? Zachęcamy do przestudiowania powstałej mapy myśli!

Kreatywne warsztaty przeprowadzone były w ramach przedsięwzięcia „Idziemy w Jasło”, które realizowane jest w ramach projektu: „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły