Młodzi historycy nagrodzeni

0
Młodzi historycy nagrodzeni

W Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala „Nie zagubić talentu”. W jej trakcie młodzi ludzie z terenu całego Podkarpacia odebrali z rąk marszałka województwa Władysława Ortyla stypendia i nagrody pieniężne za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Podczas uroczystości marszałkowi towarzyszyli: przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś, członek zarządu Piotr Pilch i dyrektor departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Barbara Pelczar-Białek.

Wśród laureatów znalazło się dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Pierwszym z nich był Kacper Janiga – uczeń klasy VIII, który zwyciężył i otrzymał pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia – „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922 – projekt edukacyjny”. Opiekunem Kacpra był jego nauczyciel historii Wiesław Hap. Drugim laureatem był kolega Kacpra z tej samej klasy – Piotr Szot – za zajęcie trzeciego miejsca w kuratoryjnym konkursie z historii organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Przygotowywał go do tego konkursu również Wiesław Hap, który kilka dni wcześniej z rąk Małgorzaty Rauch – Podkarpackiego Kuratora Oświaty – otrzymał tytuł „Nauczyciel wychowujący do wartości”.

Marszałek Władysław Ortyl pogratulował uczniom i ich opiekunom:

Te nagrody i wyróżnienia są waszą zasługą, ale także zasługą waszych nauczycieli i rodziców, którzy wspierają was w edukacji i rozwoju. Wszystko to, co robicie teraz przygotowując się do przyszłego życia zawodowego, jest okupione naprawdę dużym wysiłkiem. Jednak dzięki waszym talentom, pasji i zainteresowaniem na pewno osiągniecie sukces i łatwiej też wejdziecie w życie społeczne i publiczne kraju.

Podczas uroczystej gali dla wszystkich nagrodzonych, ich nauczycieli oraz rodziców wystąpili utalentowani uczniowie: muzycy i tancerze.

Fot. M. Konopka, E. Szot, W. Janiga.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments