wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Minister Zdrowia pozytywnie zaopiniował rozbudowę psychiatrii jasielskiego szpitala

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Program inwestycyjny pn. Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Etap I – Odział Psychiatryczny z Poradniami został niedawno uzgodniony przez Wojewodę Podkarpackiego Ewę Leniart i skierowany do Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej, a teraz dodatkowo zyskał pozytywną opinię Ministerstwa Zdrowia.

Niedawno pisaliśmy o tym, że Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca zwrócił się do Premiera  Mateusza Morawieckiego z prośbą o wsparcie i pomoc w realizacji przedmiotowej inwestycji. Pan Poseł zwracał uwagę na brak możliwości dostosowania zabytkowego budynku do współczesnych wymogów obowiązujących w oddziałach i poradniach psychiatrycznych. Wskazywał również takie problemy jak brak pomieszczeń do terapii i świetlicy, wieloosobowe sale oraz utrudnienia w transporcie chorych do budynku głównego szpitala na badania i konsultacje.

Pozytywna odpowiedź na pismo Bogdana Rzońcy

W odpowiedzi na przesłane do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pismo Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Departament Analiz i Strategii Ministerstwa Zdrowia pozytywnie zaopiniował dofinansowanie inwestycji w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Przedmiotowa inwestycja jest zgodna z przyjętymi kierunkami rozwoju infrastruktury z zakresu ochrony zdrowia określonymi w regionalnej mapie potrzeb zdrowotnych oraz zasadności jej dofinansowania środkami pochodzącymi z budżetu państwa.

Dzięki zaangażowaniu Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart i parlamentarzystów, w szczególności Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, będzie możliwe pozyskanie środków w kwocie niemal 13 mln zł na rozbudowę Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Przypominamy, że inwestycja została rozpoczęta w 2020 r. i została zaplanowana do kontynuacji w latach 2021-2023. W 2020 r. wydatkowano 238 114 zł na dokumentację projektową w całości z budżetu Powiatu jasielskiego. Pozostała kwota do poniesienia według kosztorysów to kwota 19 553 571 zł w latach 2021-2023.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
13 kwietnia, 2021 20:33

Europoseł Rzońca dba o przyszłość i rozwój Jasła, jak należy. Popieram całym sercem wsparcie inwestycji dotyczącej rozbudowy Oddziału Psychiatrycznego wraz z Poradniami. Przyda się jak znalazł.

- Reklama -

Ostatnie artykuły