21.8 C
Jasło
12 sierpnia 2020, środa
Strona główna Aktualności Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa „Bieg po zdrowie”

Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa „Bieg po zdrowie”

Już po raz trzynasty Przedszkole Miejskie nr 11 zorganizowało Międzyprzedszkolną Olimpiadę Sportową pod hasłem „BIEG PO ZDROWIE”. Impreza, nad którą Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta Jasła, odbyła się 17 maja w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

W olimpiadzie udział wzięło 150 zawodników z jasielskich przedszkoli miejskich, w tym grupa przedszkolaków z oddziału specjalnego Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle. Zawodnicy rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych m.in.: biegu z przeciąganiem szarfy, czołganiu przez tunel, rzucie do kosza, strzale piłką do pustej bramki, kręceniu kołem hula hop, skokach na skakance czy podawaniu piłki górą.

Sportowym zmaganiom towarzyszyło bardzo duże zaangażowanie, ale przede wszystkim ogromna radość i wspólna zabawa. Wszystkich sportowców dopingowali licznie zgromadzeni kibice. Dużą atrakcją były występy grupy tanecznej FITNES z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle. Na zakończenie sportowych zmagań mali sportowcy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz puchary.

Jak podkreśla Monika Lechowska, dyrektor PM nr 11, głównym celem olimpiady było kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nauka wypoczynku przez sport i rekreację, ale także wzmacnianie wiary we własne siły i dostarczenie dzieciom radości. – Nie byłoby to możliwe gdyby nie nasi sponsorzy, którzy okazali olbrzymie zainteresowanie i życzliwość. Chciałabym również podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam w organizacji olimpiady – zaznacza M. Lechowska.

PM11/UMJ

Redakcja Moje Jasło
Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze artykuły

Policja apeluje do kierowców!

Podczas upałów, brak rozsądku i wyobraźni ze strony dorosłych może czasami skutkować przykrymi zdarzeniami. Apelujemy zatem, by nie zostawiać, nawet na...

Najlepsze danie na Świecie! Poznaj historię pizzy

Pomimo tego, że pizza została zaliczona do popularnej kuchni nazwanej fast foodem i tak kochają ją miliardy ludzi na całym świecie. Ten...

Kupujemy odpowiedni stół do jadalni

Spożywanie posiłków jest najważniejszym elementem codzienności człowieka. Ważny jest zarówno komfort spożywania każdego posiłku, jak i celebracja tych chwil w rodzinnym gronie....

Urząd Miasta chce wiedzieć dlaczego mieszkańcy wyjeżdżają z Jasła

W Jaśle trwają intensywne prace nad przygotowaniem dwóch ważnych dla rozwoju miasta dokumentów: Planu Rozwoju Lokalnego i Planu Rozwoju Instytucjonalnego.