wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Microsoft szkolenia

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Microsoft to międzynarodowy producent zarówno oprogramowania komputerowego, jak i aplikacji serwerowych oraz technologii informatycznych. Z produktów tej firmy korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa i instytucje. Nic dziwnego, że szkolenia IT z zakresu obsługi oprogramowania Microsoft cieszą się sporym powodzeniem.

Szkolenia IT Microsoft – czego dotyczą?

Szkolenia, które są dostępne na rynku i które dotyczą obsługi oprogramowania Microsoft, obejmują między innymi zajęcia z zakresu:

  • Windows Server,
  • MS Excel i dodatków do niego,
  • zapytań SQL w bazach danych Microsoft,
  • wdrażania i utrzymania usług Active Directory.

Możliwa jest zatem kompleksowa nauka administracji w Windows Server, implementacja wirtualizacji na platformie Windows Server, poznawanie Excela od podstaw, a także wejście na poziom dla zaawansowanych, korzystanie z Excela przez pracowników finansowo-księgowych, kadry HR i wiele więcej. To nieocenione umiejętności dla osób, które w swojej pracy wykorzystują oprogramowanie od Microsoftu. Warto wspomnieć, że systemy operacyjne i oprogramowanie autorstwa Microsoftu cieszą się ogromną popularnością, ale kompetencje z zakresu obsługi na przykład pakietu MS Office warto poszerzać. Trzeba przy tym pamiętać, aby na szkolenia IT z tego zakresu uczęszczać wyłącznie do sprawdzonych centrów szkoleniowych.

Microsoft szkolenia – dlaczego warto?

Trudno znaleźć w naszym kraju firmę, która nie korzysta z produktów od Microsoft. Szkolenia muszą być zatem nieodłącznym elementem wdrażania pracowników na stanowiska pracy, a także sposobem na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa IT. Dlaczego? Otóż pracownik, który biegle obsługuje oprogramowanie, a także wie, jak zachować bezpieczeństwo IT to skarb dla firmy. Przedsiębiorstwo, które podchodzi odpowiedzialnie do tego zakresu działań, jest zdecydowanie mniej narażone na:

  • utratę danych,
  • dezorganizację pracy,
  • ataki hakerskie,
  • awarie.

Aby jednak realnie usprawnić bezpieczeństwo IT w firmie, trzeba skorzystać z usług centrum szkoleniowego o uznanej renomie. Przede wszystkim musi ono cechować się dużym doświadczeniem  trenerów, a także różnymi formami szkoleń. Zajęcia, które są prowadzone w ciekawy sposób, przykuwają uwagę, a co za tym idzie, nauka jest efektywniejsza. Dobre centrum szkoleniowe to również taki usługodawca, którego instruktorzy mogą pochwalić się certyfikatami potwierdzającymi zdobyte umiejętności. Gdy dodamy do tego fakt, że w trakcie szkoleń IT sami uczestnicy mogą nabyć certyfikaty, można naprawdę docenić tę usługę. Możliwość ukończenia szkoleń warsztatowych pozwala połączyć zdobywanie wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami, a możliwość nauki w indywidualnych terminach (także w siedzibie firmy klienta) sprawia, że coraz większa liczba właścicieli przedsiębiorstw decyduje się, oddelegować swoich pracowników na szkolenia IT.

Szkolenie pracowników szybko procentuje, a kompetencje z zakresu obsługi oprogramowania i sprzętu Microsoft to bardzo ważne kompetencje niezależnie od branży, w której działają przedsiębiorstwa.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły