wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Miasto partnerskie Sambor w Ukrainie dziękuje Jasłu za udzieloną pomoc

Dobre uczynki nie pozostają niezauważone – świecą jak latarnie morskie dla tych, którzy czekają na pomoc

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Sambor jest oficjalnie miastem partnerskim Jasła od 29 sierpnia 2015 r. Umowa partnerska pomiędzy miastami została podpisana na podstawie Uchwały Nr XI/95/2015 Rady Miejskiej Jasła z dnia 20 lipca 2015 roku.

Na stronie urzędowej miasta Sambora możemy znaleźć podziękowania dla miast partnerskich.

– Jeszcze raz dziękujemy naszym miastom partnerskim. Tym razem otrzymaliśmy ładunek z polskiego miasta Jasła. Kilka minibusów z żywnością, artykułami higienicznymi, lekarstwami, ubraniami i innymi niezbędnymi rzeczami. Serdecznie dziękujemy za pomoc! Doceniamy waszą pomoc! – źródło tłumaczenia: sambircity.gov.ua

Urząd Miasta w Jaśle zamieścił dziś na swojej stronie internetowej pismo od burmistrza miasta Sambora, który w imieniu własnym i mieszkańców dziękuje za wsparcie udzielone Ukrainie.

Jasło dla Sambora i Truskawca – samochody pełne darów!
Fot. Urząd Miasta w Jaśle

– Na Ukrainie mieszkają ludzie, którzy mają różną tożsamość narodową. Niepodległa Ukraina była i pozostaje domem ojczystym dla wszystkich, którzy docenią pokój i wolność. Przedstawiciele ludności rdzennej, innych społeczności etnicznych, obywateli innych państw, mieszkający na Ukrainie, wzywają cały świat do wspierania niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy, nienaruszalności jej międzynarodowo uznanych granic, pokoju i bezpieczeństwa – czytamy w piśmie burmistrza Sambora.

Pomoc miasta Jasła nie sprowadza się tylko do wartości rzeczowych, ale jest wyraźnym symbolem, który pokazuje jak ważne są dobre relacje międzyludzkie i wynikająca z empatii wola działania.

– Dobre uczynki nie pozostają niezauważone – świecą jak latarnie morskie dla tych, którzy czekają na pomoc. Jestem pewien, że Państwa przykład jest wzorowy dla innych filantropów. Pomagając w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, nie tylko Państwo przekazujecie wartości materialne, ale dajecie nadzieję, że wspólnie pokonamy wszelkie trudności – podkreśla burmistrz Sambora.

Mamy nadzieję, że czas niepokoju jak najszybciej przeminie i nasze miasta będą mogły znowu współpracować koncentrując się na wspólnych przedsięwzięciach.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły