wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Miasto Jasło. Rozszerzone płatne strefy parkowania od 4 kwietnia

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Urząd Miasta w Jaśle informuje, że od  4 kwietnia (poniedziałek) strefa płatnego parkowania w Jaśle zostanie poszerzona o kolejne ulice i to zarówno w pierwszej, jak i w drugiej strefie.

W I strefie są to:

 • ul. Nowa;   
 • ul. Krótka;
 • ul. Kadyiego;
 • ul. Igielna;
 • ul. Koralewskiego od budynku Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej do skrzyżowania z ul. Bednarską;

W II strefie w strefie płatnego parkowania znajdą się:

 • ul. Armii Krajowej od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego;
 • ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego do skrzyżowania z ul. Rejtana (obie strony);
 • ul. Kościuszki od skrzyżowania z u. Kochanowskiego do skrzyżowana z ul. Dworcową.
 • ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Franciszkańską do skrzyżowania z ul. Czackiego (lewa strona).

Opłaty za postój w I strefie wynoszą:

 • 1 zł – za pierwsze pół godziny parkowania;
 • 2 zł – za pierwszą godzinę parkowania;
 • 2,40 zł – za drugą godzinę parkowania;
 • 2,80 zł – za trzecią godzinę parkowania;
 • 2 zł – za czwartą i każdą kolejną godzinę parkowania.

Natomiast w II strefie:

 • 1 zł – za pierwszą godzinę parkowania;
 • 1,20 zł – za drugą godzinę parkowania;
 • 1,40 zł – za trzecią godzinę parkowania;
 • 1 zł – za czwartą i każdą kolejną godzinę parkowania.

Przypominamy, że opłaty za postój dokonuje się poprzez:

– wykupienie biletu parkingowego w oznaczonych parkometrach;        

– system płatności mobilnych. Opłatę za postój można uiścić za pomocą czterech operatorów mobilnych (telefonem komórkowym – smartfonem): ePark, Skycash, mPay oraz AnyPark;

– zakup karty abonamentowej w Urzędzie Miasta w Jaśle. Na terenie Miasta Jasła obowiązują następujące abonamenty:

a) dla osób zamieszkałych w lokalu mieszkalnym znajdującym się w budynku położonym na terenie stref płatnego parkowania w wysokości:

– 50 zł za jeden miesiąc za pierwszy pojazd liczony łącznie dla wszystkich osób fizycznych zamieszkujących lokal mieszkalny, uprawniającą do parkowania na każdym płatnym miejscu postojowym przy ulicy odpowiadającej zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy oraz przy jednej wskazanej ulicy dodatkowej w bezpośrednim sąsiedztwie

– 80 zł za jeden miesiąc za drugi i każdy następny pojazd liczony łącznie dla wszystkich osób fizycznych zamieszkujących lokal mieszkalny, uprawniającą do parkowania na każdym płatnym miejscu postojowym przy ulicy odpowiadającej zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy oraz przy jednej wskazanej ulicy dodatkowej w bezpośrednim sąsiedztwie.

b) osoby niepełnosprawne posiadające kartę osoby niepełnosprawnej, zameldowane  na pobyt stały lub czasowy na terenie Miasta Jasła mogą wykupić abonament w wysokości:

– 10 zł – na każdy miesiąc na jeden pojazd, uprawniającą do parkowania na każdym wolnym miejscu parkingowym w Strefie Płatnego Parkowania;

– 100 zł – za jeden rok kalendarzowy na jeden pojazd, uprawniającą do parkowania na każdym wolnym miejscu parkingowym w Strefie Płatnego Parkowania.

c) dla pozostałych użytkowników: 150 zł – uprawnia do parkowania pojazdu samochodowego na każdym płatnym miejscu postojowym w całej strefie.

Dodatkowo, osoby posiadające kartę osoby niepełnosprawnej, mają możliwość pobrania dwugodzinnego darmowego biletu parkingowego. Osoba niepełnosprawna poruszająca się samochodem oznakowanym kartą osoby niepełnosprawnej oraz wybranym darmowym biletem z parkometru może parkować na każdym miejscu w Strefie Płatnego Parkowania przez dwie godziny w danym dniu.

Przypominamy, że za nieuiszczenie opłaty za postój w strefie płatnego parkowania na terenie miasta Jasła pobiera się opłatę dodatkową w wysokości:

– 50 zł – jeżeli opłata dodatkowa zostanie uiszczona w terminie 7 dni od daty wystawienia wezwania o nieopłaconym postoju

– 100 zł – jeżeli opłata zostanie wniesiona po 7 dniach od daty otrzymania wezwania o nieopłaconym postoju.

Kontrolę w zakresie uiszczania opłat za parkowania w strefie płatnego parkowania prowadzi Straż Miejska lub uprawnieni pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Jasielski syf
31 marca, 2022 10:48

To ci mieszkańcy, co parkowali pod swoimi blokami muszą być strasznie zadowoleni. Wspaniałomyślny burmistrz dał im rabat na parkowanie.

sdds
31 marca, 2022 10:52

Nie ma to jak podnosić koszty życia w kryzysie. Paliwo po 7 zł, wojna, pandemia, inflacja a oni jeszcze drą z parkingów. Jak się ludzie wkur.. to na taczkach ich wywiozą.

zzxd
31 marca, 2022 11:12
Odpowiedź na  sdds

A kto ma się buntować emeryci? Przecież to wymarłe miasto młodzi wyjechali niedługo nie będzie komu parkować. Po południu i wieczorem chodniki puste.

Rysiek
31 marca, 2022 17:13

w Jaśle można się zatrzymać co najwyżej na kawę w drodze do Rzeszowa

Robert
5 kwietnia, 2022 14:55

Banda złodziei i oszustów

Biedota na rowery
31 marca, 2022 17:00

Powinno być jeszcze drożej. Biedota niech jeździ autobusami albo rowerem. Będzie mniej korków i powietrze będzie zdrowsze.

Kierowca
31 marca, 2022 17:16
Odpowiedź na  Biedota na rowery

nienawidze jak zasmradzaja swoimi biedo dizlami jak stoje w korku trzebva obieg klimy zamykac jak kogo nie stac na hybryde niech człapie piechotom

- Reklama -

Ostatnie artykuły