wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Miasto Jasło przyznało stypendia artystyczne na 2024 r.

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Maciej Ochwat oraz siostry Aleksandra i Kornela Mistachowicz otrzymali w tym roku stypendium artystyczne. Stypendia artystyczne, Miasto Jasło, funduje od 2011 roku. Do tej pory z tego rodzaju wsparcia skorzystało: 20 indywidualnych artystów i 1 grupa. Stypendium w kwocie do 10 tys. zł wypłacane jest jednorazowo.

Do Urzędu Miasta wpłynęło siedem wniosków o przyznanie stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Burmistrz Miasta Jasła po zapoznaniu się z wnioskami i opinią Komisji Stypendialnej przyznał stypendium:

  • Maciejowi Ochwatowi w wysokości 5 tys. zł na realizację przedsięwzięcia pn. „(Nie)znane oblicza akordeonu”.
  • Aleksandrze Mistachowicz oraz Kornelii Mistachowicz w wysokości  5 tys. zł na realizację przedsięwzięcia pn. „Realizacja autorskiego singla oraz videoklipu”.

Maciej Ochwat – to Absolwent Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle. Obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie akordeonu dra hab. Piotra Chołołowicza oraz dra Marcina Jabłońskiego. Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej 2021 w specjalności akordeon, a także wielu innych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych (Ostrawa, Wilno, Poprad, Przemyśl, Praga, Gorlice, Skierniewice). Swoje umiejętności doskonalił na warsztatach prowadzonych m.in. przez Klaudiusza Barana, Grzegorza Palusa, Macieja Frąckiewicza, Grzegorza Stopę, Giorgio Dellarole, Atom String Quartet, Pawła Gusnara, Adama Sztabę. Jako solista i kameralista koncertował w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (w ramach programu „Prezentacje”), na Zamku Królewskim w Warszawie, w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, w Siemianowickim Centrum Kultury, na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował jako członek orkiestr: Orkiestry Symfonicznej AM w Katowicach oraz European Union Youth Orchestra. Laureat Stypendium Artystycznego im. Jerzego “Dudusia” Matuszkiewicza (2020), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2021), Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego (2019/20, 2020/21), Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach (2022/23, 2023/24) oraz programu stypendialnego „Młoda Polska” (2022).

Kornelia i Aleksandra Mistachowicz to siostry, które od kilku lat tworzą zespół That’s O&K. Swoją przygodę z muzyką rozpoczynały w wieku 4 i 5 lat (do momentu wyjazdu na studia), kształcąc się pod okiem profesjonalnych nauczycieli śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, Jasielskim Domu Kultury, a następnie zostały absolwentkami Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle na Wydziale Wokalnym (kierunek: śpiew solowy). Do tej pory wydały 5 autorskich utworów wraz z teledyskami: „Love Makes The World Go Round”, „Party Animal”, „Faith, Hope and Love”, „Vicious Circle”, oraz „Świąteczny Czas”. W grudniu 2021 roku siostry przy współpracy ze Studiem Tańca „AT DANCE” oraz Fundacją LANKA wystawiły Musical ATOMY. Od kilku lat wraz z Studiem Tańca AT DANCE Tomasza Berkowicza współorganizują Letnie Obozy Taneczno-Wokalne (cieszące się ogromnym zainteresowaniem) oraz inne eventy zrzeszające ze sobą mnóstwo uzdolnionej młodzieży oraz dzieci w różnym wieku – zarażając tym samym swoich podopiecznych pasją do muzyki.

Serdecznie gratulujemy!

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły