Miasto Jasło czeka na pozytywne decyzje ministerstwa sportu

1
Boisko sportowe Jasło

W związku z niedawną wizytą wiceministra sportu i turystyki Jarosława Stawiarskiego w Jaśle, Urząd Miasta z wielką niecierpliwością oczekuje na wyniki ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki naboru, w ramach którego złożono wniosek na „Przebudowę boiska treningowego przy ul. Śniadeckich w Jaśle”. Wyniki miały zostać podane w czerwcu br., lecz termin został przesunięty na wrzesień.

Zaproponowaną przez burmistrza Ryszarda Pabiana uchwałę o przystąpieniu do realizacji tej inwestycji radni Rady Miejskiej Jasła przyjęli jednogłośnie w marcu tego roku. Wniosek został złożony jeszcze w tym samym miesiącu. Koszt całego przedsięwzięcia oszacowano na blisko 3,5 mln zł, z czego oczekiwane przez Miasto dofinansowanie wynosi 1,4 mln zł, a wkład własny 2 mln zł.

Niestety jeszcze nie są znane wyniki naboru, ale w związku z zapewnieniem pana wiceministra o konieczności wspierania rozwoju obiektów sportowych na terenie takich miast jak Jasło, liczymy na przyznanie nam dofinansowania – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Miasto Jasło niezmiernie cieszy się, że Ministerstwo Sportu i turystyki troszczy się o rozwój infrastruktury sportowej w Jaśle. To daje nadzieję na konkretne wsparcie finansowe już zaplanowanych inwestycji. – Mamy nadzieję, że Ministerstwo pozytywnie zaopiniuje nasz kolejny wniosek, który złożyliśmy w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018”. Chcemy, korzystając z dotacji, wybudować solidną i dobrze wyposażoną bazę lekkoatletyczną na osiedlu Rafineria przy ul. Sportowej – zaznacza burmistrz Pabian. Wniosek obejmuje m.in. budowę dwóch bieżni lekkoatletycznych wokół boiska sportowego, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoków w dal i trójskoku oraz zakup niezbędnego wyposażenia. Miasto stara się o dofinasowanie w wysokości 50 proc. kosztów.

Miasto Jasło składało do Ministerstwa Sportu  i Turystyki również wniosek o dofinansowanie budowy 10 siłowni na świeżym powietrzu w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Niestety, niekorzystne dla Jasła kryteria oceny, przyjęte przez ministerstwo w tej sprawie, uniemożliwiły Miastu Jasłu (ze względu za wysoki wskaźnik dochodów na mieszkańca) pozyskanie środków na tę inwestycję.

Dla przypomnienia podajemy, iż Jasło od wielu lat inwestuje w infrastrukturę sportową budując nowe obiekty i modernizując już istniejące. Tylko w ostatnim czasie oddano do użytku „Orlika” na osiedlu Gamrat, wybudowano salę sportową i przebudowano boisko przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz wybudowano jedyne w województwie Podkarpackie Centrum Sportów Walki.

Ponadto od lat funkcjonują dwa „Orliki” (jeden na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 przy ul. Szkolnej, drugi w Ogródku Jordanowskim, gdzie niedawno całkowicie wymieniono nawierzchnię boisk), boisko wielofunkcyjne na terenie MOSiR-u, a także boiska i urządzenia sportowe na obiektach rekreacyjnych przy ul. Kwiatowej. Miasto inwestuje również w bieżące utrzymanie i modernizację infrastruktury sportowej (m.in. przeprowadziło termomodernizację hali sportowej innych obiektów MOSiR-u).

Kolejne inwestycje sportowe zaplanowano w ramach ostatnich zmian budżetowych. Są to: budowa toru rolkowo-narciarskiego na terenie MOSiR (300 tys. zł) oraz budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta (610 tys. zł).

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Oka
6 września, 2018 16:43

Burmistrz chce budować stadion lekkoatletyczny? Hahaha podłapał temat i się podoba pod pomysły Peca.