wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

MBP w Jaśle: „Wielkie sprawy małej żabki”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Każdy z Was na pewno widział żabki. Są małe i kolorowe, skaczą, rechoczą i lubią wodę. W świecie zwierząt są płazami. Niektóre z nich umieją latać i chodzić po drzewach. W literaturze stanowią wdzięczny temat bajek i baśni – zaklęta w żabę księżniczka czy królewicz, to historie niemal wszystkim znane. 

21 lutego 2020 roku na spotkaniu Klubu Czytających Rodzin w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, z okazji zbliżającego się Dnia Żaby, poznaliśmy tajemnice żabiego rodu. To rzadkie święto wypada raz na cztery lata – 29 lutego. Warto więc o nim pamiętać, bo płaz ten spełnia nie tylko ważną rolę w ekosystemie, ale jest też symbolem szczęścia. Zainspirowani książką E. Snel Moja super moc: uważność i spokój żabki: historie, gry i zabawy mindfulness, zastanawialiśmy się: czym jest uważność, jak możemy się skoncentrować i znaleźć spokój  oraz jak radzić sobie z emocjami. Wykorzystaliśmy pomysł autorki i zabawę w masowanki-zgadywanki, po której poczuliśmy pełen relaks i chęć do dalszej zabawy. Aby pamiętać o tym, czego nas nauczyły nas żabki, każdy uczestnik spotkania wykonał podobiznę własnej ambasadorki uważności.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

ŹródłoMBP w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły