wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Marlena Szpak i Oscar Bellomo: koncert premierowy w Jasielskim Domu Kultury

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Pełny ciepła i wzruszeń koncert w wykonaniu Marleny Szpak (sopran) i Oscara Bellomo (gitara) odbył się w niedzielę, 7 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury. Wydarzenie pt. „Pieśni intymne” zorganizowane zostało w ramach stypendium artystycznego Miasta Jasła.

Koncert, który był muzyczną podróżą po różnorodnych gatunkowo pieśniach od renesansu, po czasy współczesne, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Podczas godzinnego spotkania  wykonane zostały utwory m.in. J. Dowlanda, A. Ramireza, A. Piazzolli, J. Brela, M. Colonny, R. Dyensa, L. Bacalova, E. Di Capua oraz pieśni folk z tradycji armeńskiej, neapolitańskiej i polskiej.

Po koncercie Marlena Szpak dziękowała wszystkim, którzy pomogli w organizacji zarówno koncertu, jak i warsztatów wokalnych i gitarowych. Nawiązała też do swoich pierwszych muzycznych kroków stawianych, nie gdzie indziej, jak na deskach Jasielskiego Domu Kultury. –To mój pierwszy muzyczny dom, w którym realizowałam się przez wiele lat, dlatego wracam tutaj z ogromnym sentymentem i miłością – mówiła wzruszona artystka.

Marlena Szpak jest absolwentką krakowskiej Średniej Szkoły Muzycznej II st. imienia W. Żeleńskiego oraz Akademii Muzycznej w Avellino w południowych Włoszech, gdzie zdobyła tytuły: magistra i doktora. Od 2016 roku współpracuje z Teatrem Opery Giuseppe Verdiego w Salerno, a w 2017 roku wystąpiła z Rzymską Orkiestrą Symfoniczną, pod batutą Ennio Morricone. W 2018 roku koncertowała razem ze swoim bratem Michałem w ramach trasy „Classica Tour”, podczas której rodzeństwo znakomicie połączyło trzy rodzaje muzyki: współczesnej, symfonicznej i klasycznej. Artystka jest też nauczycielem śpiewu i emisji głosu. Od kwietnia 2019 pełni funkcję prezesa Fundacji Artystycznej Arte Proibita, szerzącej kulturę i sztukę. W projekcie również partneruje jej znany brat – Michał.

Towarzyszący sopranistce Oscar Bellomo, absolwent  konserwatorium D. Cimarosa w Avellino, gitarzysta i kompozytor, uznawany jest za innowacyjnego i jednego z najbardziej znanych w swoim pokoleniu gitarzystę. Po konserwatorium od razu rozpoczął działalność koncertową. Występował jako solista, również w zespołach kameralnych, jeżdżąc po całej Europie i uczestnicząc w wielu festiwalach.  Był członkiem jednego z najważniejszych i najbardziej oryginalnych zespołów kameralnych w obrębie panoramy gitarowej, „GuitArt Quartet”, który oparty był na innowacyjnej formie kwartetu gitarowego. Nagrywa płyty dla belgijskich i włoskich wytwórni, jego kompozycje są wydawane również przez GuitArt International Group i nagrywane dla popularnej holenderskiej wytwórni Brilliant Classics.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły