wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Malediwy — ekskluzywny wypoczynek na rajskich wyspach

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Błękitne morze i jasne plaże ocienione palmami to obrazek, który uosabia wakacyjny relaks. Czy takie miejsca istnieją w rzeczywistości? Oczywiście. Najlepszym tego przykładem są Malediwy, wyspy, które od lat są synonimem turystycznego i wypoczynkowego raju.

Wypoczynek na Malediwach – luksus w zasięgu ręki

Leżące na Oceanie Indyjskim Malediwy od są uznawane za jeden z najlepszych kierunków do wypoczynku na plażach. Tym bardziej że ostatnie kilkanaście lat przyniosło rozwój transportu i wyspy stały się jeszcze bardziej dostępne. I choć ruch turystyczny na Malediwach rośnie, to turyści nie odczuwają tego. Wysp jest tak wiele, a często na każdej z nich znajduje się tylko jeden hotel czy resort, że można się wciąż cieszyć kameralnym wypoczynkiem.

Hotele na Meldiwach (https://nomade.pl/malediwy/constance-moofushi-maldives-all-inclusive) kojarzone są powszechnie z luksusem i doskonałymi warunkami. Już samo ich położenie i otoczenie przyprawia o zawrót głowy. Hotele na wyspach niczym nie przypominają znanych z turystycznych kurortów molochów na kilka tysięcy osób. To zwykle wille i bungalowy ukryte w zielonych zagajnikach lub stojące na pomostach nad morskimi wodami. Tu naprawdę można zaleźć spokój i wyciszenie. Zasypianie i budzenie się w rytm szumu fal, możliwość wskoczenia do morza bezpośrednio po przebudzeniu, a przy tym poczucie prywatności. Choć domki utrzymane są w stylu lokalnego budownictwa, to nie brakuje w nich żadnych udogodnień potrzebnych turystom. Obsługa w hotelach na Malediwach jest zawsze na najwyższym poziomie, a wyposażenie to luksus w wyspiarskim wydaniu, nawiązujący jednak do lokalnej specyfiki.

Atrakcje na Malediwach – nie tylko plaże

Choć Malediwy kojarzone są przede wszystkim z wypoczynkiem na plaży, to mają dla turystów znacznie więcej atrakcji. To doskonałe miejsce dla każdego, kto kocha pływać i nurkować. Nurkowanie i snorkowanie połączone z poznawaniem podwodnego życia raf koralowych należą do najpopularniejszych atrakcji wybieranych przez turystów. Archipelag ma też wiele miejsc unikalnych przyrodniczo, takich jak rezerwat biosfery UNESCO w atolu Baa czy wyspa Vadhoo w atolu Raa. Na tej ostatniej podziwiać można zjawisko „Morza Gwiazd”, gdy wieczorami bioluminescencyjny plankton „świeci” w morskich wodach. Wiele hoteli i agencji organizuje dla swoich Gości wycieczki w ten najpiękniejsze zakątki Malediwów. Można też skorzystać z rejsów łodziami, katamaranami czy lotów widokowych małymi samolotami, które lądują na wodzie. Podczas wypoczynku na wyspach popularnym sposobem spędzania czasu jest też pływanie kajakami morskimi oraz SUPami.

Także same hotele i resorty prześcigają się w pomysłach, jak uatrakcyjnić pobyt na wyspach. Podwodne centrum Spa&Wellness albo klub znajdujący się na morskim dnie? Zabiegi relaksacyjne, masaże, możliwości korzystania z siłowni i sal fitness, boisk sportowych, terenów rekreacyjnych, zajęcia z animatorami i instruktorami – to wszystko i jeszcze więcej jest w zasięgu ręki podczas wypoczynku na Malediwach, małym turystycznym raju zagubionym na bezkresnym, błękitnym Oceanie.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły