wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Malarskie emocje w Galerii JDK

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Kilkadziesiąt obrazów Iwony Jankowskiej-Mihułowicz i Józefa Franczaka można oglądać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Jest to czwarta w tym roku wspólna wystawa obojga artystów.

Gościom wernisażu, zorganizowanego w czwartkowe popołudnie 14 marca br., artystów przybliżył Marek Burdzy z Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie. – Malarstwo to emocje, malarstwo to kolor, malarstwo to głębsze przeżycie, malarstwo to obserwowanie świata i ludzi, malarstwo to jest kawał ciężkiej roboty i malarstwo to jest ogromna przyjemność. (…) Tak, jak nie można jednym zdaniem opisać człowieka, tak też i nie można opisać malarstwa czy sztuki w krótkim stwierdzeniu – mówił M. Burdzy, zauważając, że na artyście przedstawiającym świat ciąży wielka odpowiedzialność, jest on bowiem kimś na kształt demiurga. – To taki jakby mały bóg stworzyciel, oczywiście przez małe „b”. (…) Są ludzie, mający talent do handlu, są ludzie mający talent do śpiewu i są ludzie, którzy mają talent plastyczny. Bez wątpienia Iwona i Józio są obdarzeni tym talentem.

W imieniu dyrekcji JDK wystawę otwarli: główny księgowy tej instytucji Adrian Tuleja i Anna Brożyna, instruktorka plastyki.

Iwona Jankowska-Mihułowicz urodziła się w 1968 r. w Krośnie. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Od 2008 roku należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie. Uczestniczyła w międzynarodowym  projekcie „Sztuka bez granic”., „Nasza przeszłość jest naszą przyszłością”, „Sztuka młodego człowieka”. Prowadziła warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży i osób z autyzmem. Jest współorganizatorką plenerów malarskich w Kotani. W latach 2000 – 2016 uczestniczyła w około 130 wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej prace znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju i zagranicą.

Józef Franczak urodził się w 1963 r. w Strzyżowie. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Był Współzałożycielem i pierwszym prezesem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych im. Władysława Gduli, które powstało w 2003 roku w Strzyżowie. Od roku 2004 jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie; od 2005 – Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Przemyślu.  Uczestniczył w około 60 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą, w plenerach malarskich, przeglądach i konkursach, zdobywając nagrody. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju i zagranicą.

JDK – st

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły