wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Łukacijewska rozdaje maseczki dla mieszkańców Podkarpacia

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka Poseł do Parlamentu Europejskiego organizuje akcję pt. „Koperty z maskami nie z wyborczymi kartami”. Przedsięwzięcie ma na celu przekazanie dla chętnych mieszkańców Podkarpacia maseczek ochronnych, których w dobie epidemii koronawirusa brakuje.

 – Specjaliści alarmują – wszyscy powinniśmy nosić maseczki w czasie obecnej epidemii. W Czechach, od rządu dostanie je każdy obywatel. Polski rząd ma inny priorytet – wybory. Ich koszt to ok  1 mld zł. Spokojnie wystarczyłoby na zakup maseczek dla wszystkich obywateli, szpitali, DPS-ów itd. – komentuje Elżbieta Łukacijewska.

W przedsięwzięcie Europosałanki zaangażowane są jej biura poselskie na Podkarpaciu, mieszczące się w Rzeszowie, Sanoku oraz Tarnobrzegu. Aby otrzymać maseczkę, trzeba się skontaktować pod numerami telefonu (17) 852 32 04 lub (13) 464 68 50, ale również można to uczynić poprzez portale społecznościowe facebook lub twitter, wystarczy napisać komentarz pod wpisem na koncie podkarpackiej przedstawicielki w Brukseli.

Z różnych stron Podkarpacia dochodzą do mnie informacje, że mieszkańcy mają problem z nabyciem maseczek ochronnych. Dlatego nie czekam z założonymi rękami. Na początek zakupiłam 1000 sztuk maseczek dwuwarstwowych, wielokrotnego użytku. Będziemy je wysyłać do zwykłych obywateli, którzy się do nas zgłoszą – podkreśla Elżbieta Łukacijewska

Jak podają oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia liczba zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce sięga już blisko 5.5 tys. osób, a prawie 170 zmarło z powodu tej choroby. Jednak kumulacja zachorowań dopiero przed nami. Szacuje się, że końcem kwietnia liczba zarażonych wyniesie 10 tys. osób. Na Podkarpaciu obecnie mamy blisko 200 osób z zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, a 10 zmarło.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły