wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Linia kolejowa Dębica – Jasło tematem pracy inżynierskiej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Bartłomiej Bańdur, student Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej, opracował projekt inżynierski pn. „Nowa Linia Kolejowa Dębica – Jasło jako uzupełnienie infrastruktury transportowej południowo – wschodniej Polski”, w którym przedstawił zasadność budowy tej linii kolejowej.

Tematem pracy jest przedstawienie zasadności budowy linii kolejowej nr 166 Dębica – Jasło oraz planów funkcjonalnych na samej linii i na istniejących liniach przyległych. Jego zadaniem jej realizacja pozwoli nadrobić zapóźnienia komunikacyjne w regionie i będzie szansą na rozwój. Dzięki osiągnięciu prędkości 160 km/h umożliwi szybki dojazd do Krakowa (1 godz. 15 min.) i Rzeszowa (40 min.)

To przedsięwzięcie będzie swoistą „bramą”, przez którą postęp i rozwój wejdą do tej części Podkarpacia, niwelując wykluczenia i przyczyniając się do większej integracji społeczno – ekonomicznej z resztą kraju. Linia ta stałaby się także ważnym elementem współpracy w ramach Inicjatywy Trójmorza, Europy Karpat i na kierunku północ-południe jako Rail Carpatia.

Student podziękował Staroście Jasielskiemu Adamowi Pawlusiowi za pomoc w przygotowaniu powyższego opracowania i udostępnione materiały.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły