wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Licealiści z Kołaczyc najlepsi w Polsce

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dominika Płaziak, Gabriela Grygiel i Nikola Byczek – laureatkami ogólnopolskiej „Olimpiady Policyjnej”. Tym samym nasze licealistki zdobyły indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Sukcesy LO w Kołaczycach na powyższej Olimpiadzie, to już tradycja.

W dniu 14 kwietnia br. zakończyła się XIV edycja ogólnopolskiej ,,Olimpiady Policyjnej”, organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, objętej patronatem honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uczniowie z kołaczyckiego liceum podtrzymali dobrą tradycję w tej dziedzinie. Po dwóch  etapach (międzyszkolnym i międzywojewódzkim) pięć osób zakwalifikowało się do finału centralnego, w którym uczestniczyło 29 uczniów reprezentujących 23 szkoły z całej Polski.

Licealiści z Kołaczyc najlepsi w Polsce

Ostatni etap Olimpiady rozpoczął się od rywalizacji sportowej. Uczestnicy startowali w czterech konkurencjach , tj.: rzut piłką lekarską o wadze dwóch kilogramów na odległość , wyskok dosiężny, bieg z przeszkodami i bieg wahadłowy 20×10 metrów na czas. Za powyższe konkurencje uczestnicy mogli uzyskać od 0 do 50 pkt.

Licealiści z Kołaczyc najlepsi w Polsce

W tym etapie licealiści z Kołaczyc zaprezentowali się bardzo dobrze, uzyskując  przewagę nad rywalami, a Dominika Płaziak, jako jedyna uczestniczka, uzyskała maksymalną liczbę punktów.

Licealiści z Kołaczyc najlepsi w Polsce

Kolejną  konkurencją był egzamin ustny przed 6-osobową Komisją, złożoną z pracowników naukowych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Należało  się wykazać  rozległą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, Ustawy o Policji, wiedzy o społeczeństwie, prawa karnego, drogowego i etyki oraz filozofii.

Licealiści z Kołaczyc najlepsi w Polsce

Bezkonkurencyjną  w obydwu  kategoriach okazała się uczennica kl. IVC Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, Dominika Płaziak, która zdobyła tytuł laureata I miejsca i oczywiście, indeks na wybrany kierunek studiów w tej renomowanej uczelni. Tytuł laureata, a co za tym idzie indeksy do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uzyskały również Nikola Byczek i Gabriela Grygiel. W finale centralnym brał udział  także Mateusz Boczar i Miłosz Czajka.

Licealiści z Kołaczyc najlepsi w Polsce

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia  na wybranym kierunku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i szybkiego awansu zawodowego.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły