wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kuligi Zakopane, z kapelą na żywo i regionalnym jedzeniem – gdzie?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jak wybrać kulig spośród wielości ofert? Czy ma znaczenie, na którego organizatora się zdecydujemy? Gdzie organizowane są kuligi? Co otrzymujemy w ramach biletu? Czy to atrakcja również dla dzieci? Czy młodzi żądni doznań nie będą rozczarowani?

Kilka wieków tradycji. Tyle mają już kuligi w Zakopanem. Kiedyś była to rozrywka dla bogatych i rządzących. Dziś każdy z nas może raczyć się przyjemnościami, które z nich płyną. Bo kulig to nie tylko, oczywiście co zależy od wybranej oferty, sama przejażdżka saniami. To pomysł na bardzo atrakcyjny wieczór w stolicy polskich gór.

Dlaczego warto wybrać się na kulig?

Po pierwsze i najważniejsze jest to atrakcja dla każdego, nie wyklucza najmłodszych, nie dyskryminuje starszych. To świetna zabawa również dla ludzi młodych. Kontakt z góralami daje wiele przyjemności i śmiechu. Bo któż potrafi lepiej zabawiać i ma nieskończoną ilość opowieści w zanadrzu niż rodowity góral. Na kulig warto się wybrać z kilku powodów:

  • sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu,
  • z dala od zgiełku miasta, a przynajmniej gdy jest organizowany na przykład w Dolinie Chochołowskiej, szczegóły sprawdzisz na stronie mountain.pl,
  • biesiada po kuligu, pyszne, regionalne, domowe jedzenie,
  • muzyka na żywo,
  • gry i zabawy dla ludzi w różnym wieku- mnóstwo śmiechu.

Jak wybrać kulig?

Cena to ostatnia rzecz, którą należy się kierować przy wyborze. Kupisz tani bilet na kulig, ale co z tego, jeśli w jego ramach otrzymasz tylko przejażdżkę i nic więcej. Najlepiej wybierać sprawdzonych i doświadczonych organizatorów. Sprawdź, czy firma ma stronę internetową, jakie dane są na niej zawarte, czy jest możliwość rezerwacji online przed wyjazdem, by później nie biegać i nie szukać punktu obsługi. Opierając się na stronie organizującej Kuligi Zakopane, można sprawdzić szczegółowy program atrakcji, a także ceny za osobę dorosłą, dziecko, wolne miejsce na saniach. Znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, czyli jednym słowem organizator dba o każdy szczegół.

Gdzie kuligi z kapelą na żywo?

Wspomniany wcześniej organizator zapewnia kapelę na żywo. Zabawa po kuligu trwa dwie godziny. I ma na celu integrację oraz dobrą zabawę. Połączona jest z pieczeniem kiełbasy i smakowaniem różnych regionalnych rarytasów. Dla każdego coś dobrego i to nie tylko dla podniebienia, bo jest to uczta dla wszystkich zmysłów. Najpiękniejsza trasa przejazdu na Podhalu, kapela na żywo, zabawy i gry to wszystko składa się na udany kulig.

Bilet najlepiej zarezerwować online. To obecnie najpopularniejsza droga. Wyprzedają się szybko, dlatego nie ma na co czekać. A same bilety wysyłane są na mail.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły