wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Kruche piękno” – wystawa ręcznie dekorowanych bombek choinkowych jasielskiej firmy Dagmara

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Do 5 lutego 2022 roku w jasielskim Domu Kultury czynna będzie wystawa ręcznie robionych baniek i ozdób choinkowych, wytwarzanych przez jasielską firmę „Dagmara”. Ekspozycja „Kruche piękno”, której wernisaż odbył się 16 grudnia br., została zorganizowana z okazji 40-lecia spółki.

Dagmara to firma pełna rodzinnej pasji, założona przez Krystynę Jankowską czterdzieści lat temu. Zajmuje się wyrobem artystycznych, niepowtarzalnych ozdób — tradycyjnie dmuchanych i ręcznie dekorowanych bombek. Najwyższa jakość wykonania, dbałość o detale i wyjątkowe wzornictwo to filary marki pochodzącej z Jasła, która od 1982 r. tworzy na rynku polskim i zagranicznym niezwykłą, szklaną historię Świąt Bożego Narodzenia. Jej produkty można znaleźć w najlepszych, międzynarodowych salonach wnętrz, m.in. Johna Lewis’a czy Harrods’a. Doskonalenie technik wytwórczych i zdobniczych oraz wyznaczanie trendów jest doceniane na całym świecie, m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Kanadzie, Kolumbii czy Japonii. Od 2003 r. spółka jest wystawcą na największych świątecznych targach Christmasworld we Frankfurcie nad Menem, a w 2019 r. rozpoczęła sprzedaż online pod nowym logo: DAGMARA My Christmas, oferując limitowane kolekcje z dostawą do domu.

Na wystawie w JDK znajduje się kilkaset baniek i ozdób choinkowych ręcznie zdobionych, którym towarzyszą różnorodne motywy, m.in. religijne, historyczne, morskie, kwiatowe, egzotyczne oraz takie, które nawiązują do znanych miejsc i budowli na świecie.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły