wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Krowy w Myscowej protestują! Nie chcą zbiornika Kąty-Myscowa

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Temat zbiornika Kąty-Myscowa ciągle żyje i przewija się przez kolejne kadencje samorządowe i parlamentarne. Ostatnio w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbyło się spotkanie dotyczące postępu prac związanych z jego budową. Uczestniczyli w nim m.in. wójtowie, parlamentarzyści, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Dyrektor Zarządu Zlewni w Jaśle.

Czy budowa zbiornika Kąty-Myscowa jest konieczna?

Zadaniem zbiornika Kąty-Myscowa jest przeciwdziałanie skutkom suszy i ochrona przeciwpowodziowa dla miasta Jasła i gmin powiatu jasielskiego. Bez wątpienia jego funkcjonalność i interes ogółu przeważa nad interesem i opinią krów z Myscowej.

Zagrożenie powodzią w Jaśle miało miejsce w 2019 r, czyli nie tak dawno. Naszą fotorelację można zobaczyć w galerii Zagrożenie powodziowe – Jasło 05.2019 r. Do kolejnej groźnej sytuacji doszło w zeszłym roku. Skutki lipcowych nawałnic widoczne są do dziś. Wystarczy przejechać ul. Mickiewicza w kierunku Gamratu.

Prezydent Andrzej Duda dotrzymał słowa – powodzianie z Trzcinicy otrzymali sprzęt AGD od spółki PGNiG

W zeszłym roku została nawet zorganizowana akcja pomocowa dla powodzian z miasta Jasła. Przez cały lipiec 2020 r. Miasto Jasło i Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy udziale jasielskich parafii wspólnie organizowało akcję pomocy dla mieszkańców Jasła poszkodowanych przez nawałnice. Szkody związane z kataklizmem przez długi czas usuwał powiat jasielski.

Remonty dróg powiatowych zniszczonych w czerwcowej powodzi

Kolektyw Siostry rzeki zachęca krowy do buntu

Kolektyw Siostry Rzeki to inicjatywa wspierana w ramach programu WzmocniONE realizowanego przez Fundację Ashoka w partnerstwie ze spółką Magovox – fundatorem programu.

Zapora nam nie pasi! Make milk no dams! Niech świat to usłyszy!

Siostry Rzeki

Na stronie kolektywu można wyczytać jasną deklarację na temat koncepcji zbiornika Kąty-Myscowa.

Krowy w Myscowej protestują! Nie chcą zbiornika Kąty-Myscowa
Krowy w Myscowej protestują! Nie chcą zbiornika Kąty-Myscowa | Fot. z protestu Bogdan Krężel

Nawet krowy z Myscowej protestują! Krowy wyszły na łąkę i zamanifestowały, że nigdzie się nie wynoszą i że dobrze im na rozległych pastwiskach w dolinie Wisłoki. To skandal po cichu przepychać projekt budowy zbiornika w 600-lecie Myscowej. Nikt nie rozmawiał z mieszkańcami. Nikt nie zapytał co z Myscowskimi krowami? Nie dla zapory Kąty-Myscowa! Zapora nam nie pasi! Make milk no dams! Niech świat to usłyszy! – źródło: Siostry Rzeki

Pomimo wszystko gorąco kibicujemy krowom! Mamy nadzieję, że nie zostały zmanipulowane przez kolektyw Siostry Rzeki i podejmują niezależne decyzje!

Czym jest kolektyw? Oto definicja Wikipedii

Kolektywizm – pogląd przeciwstawny indywidualizmowi, traktujący wspólnoty, grupy, zbiorowości jako elementarne jednostki społeczne. W krajach komunistycznych oznacza zasadę przymusu wspólnej własności i zbiorowej pracy, która jest tam propagowana i praktykowana. Kolektywizm oznacza również sposób zarządzania oparty na wspólnej własności środków produkcji i pogląd uzasadniający celowość takiego sposobu gospodarowania.

- Reklama -

Podobne artykuły

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
9 czerwca, 2021 22:50

Niezła psychoza

Dan
10 czerwca, 2021 07:38
Odpowiedź na  Damian

Nie wiedziałem że tyle krów jest w tym kolektywie 😁

Jacek Engel
10 czerwca, 2021 01:37

Ciekawe dziennikarstwo: 7 czerwca 2021 konferencja w Jaśle o zbiorniku K-M, a autor (autorzy) artykułu odgrzewają kotlet z października 2020. Fakty i liczby potwierdzające, że zbiornik jest po nic Was uwierają?

Jacek Engel
10 czerwca, 2021 01:47

Jeszcze pytanie do autora/ki/ów artykułu: Skoro w czerwcu 2020 powódź w Jaśle była spowodowana intensywnymi opadami w samym mieście i okolicy, jak zbiornik K-M, oddalony o kilkadziesiąt km w górę Wisłoki miałby tej powodzi zapobiec? Czas pomyśleć o zwiększeniu przepuszczalności powierzchni w mieście i budowie lokalnych zbiorników naziemnych i podziemnych łapiących deszcz w miejscu, gdzie pada. Deszcze nawalne na Podkarpaciu będą coraz częstsze, zgodnie z prognozami skutków zmian klimatu!

Jozef
10 czerwca, 2021 07:36
Odpowiedź na  Jacek Engel

To co było w zeszłym roku to przykład tego, co może zrobić woda. Ile szkod może uczynic. Dla mieszkańców Trzcinicy to była tragedia. Pytanie ile da ten zbiornik w przypadku normalnej powodzi. Czy to pomoże czy tylko jest politycznym dzialaniem

- Reklama -

Ostatnie artykuły