wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kort tenisowy przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle spełnia oczekiwania jasielskiej młodzieży

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Władze powiatu jasielskiego zrealizowały kolejną, długo wyczekiwaną przez młodzież inwestycję. Od piątku, 28 października uczniowie „Budowlanki” w Jaśle mogą korzystać z kortu tenisowego, który powstał przy budynku szkoły. Kort powstał w ramach zadania pn. „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

Budowa kortu tenisowego z piłkochwytami przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle, obejmowała nie tylko wykonanie kortu tenisowego o nawierzchni syntetycznej akrylowej (tzw. „hard-court), ale także utwardzenie dojścia z kostki brukowej oraz zakup niezbędnego wyposażenia, tj. siatki, słupki, stanowisko sędziowskie, kosze na śmieci, ławki.

Inwestycja ta zrealizowana została w ramach dużego zadania pn. „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”. Wartość prac to 296 818 zł brutto, przy dofinansowaniu w wysokości 50% z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2021. Wykonawcą było konsorcjum firm: BUD-MAT Lucyna Matyja z Krynicy Zdroju i BUD-MAT Mateusz Matyja z Muszyny.

Zarząd Powiatu w Jaśle zdecydował o budowie tego kortu, ponieważ jest on niezbędny dla prawidłowego rozwoju młodych ludzi. Mam nadzieję, że na tym korcie będą ćwiczyć przyszli mistrzowie polski, a może nawet świata. Wielką inspiracją jest dla nas dzisiaj Iga Świątek, która jako młoda osoba świetnie promuje Polskę. Mam nadzieję, że wy również będziecie promować tak nie tylko Powiat Jasielski, lecz również Polskę. Dlatego należy ćwiczyć kondycję fizyczną. Życzę wam tego, aby na tym korcie odbywały się rozgrywki w przyjemnej i sportowej atmosferze

Starosta Jasielski Adam Pawluś

W uroczystym otwarciu kortu tenisowego udział wzięła Senator Rzeczypospolitej Polskiej Alicja Zając, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając, przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Jasielskiego na czele ze Starostą Jasielskim Adamem Pawlusiem, dyrektorzy jednostek organizacyjnych i szkół ponadpodstawowych w powiecie jasielskim oraz nauczyciele i uczniowie „Budowlanki”, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali krótki program artystyczny.

Adam Rysz, trener i właściciel szkoły tenisa, oraz jego współpracownicy i fanatycy tenisa, zaprezentowali podstawowe zagrania w tym sporcie, które spróbowali powtórzyć uczniowie szkoły. Na korcie pojawił się również starosta Adam Pawluś, który rozegrał krótki mecz z radnym Rady Powiatu w Jaśle Mateuszem Lechwarem.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły