wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Koronawirus? Zgłoś się do Jasła!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę placówek na Podkarpaciu, które są gotowe na przyjęcie osób z podejrzeniami zarażenia!

Źródłem Koronawirusa jest Wuhan w Chinach, które w szybkim czasie stało się epicentrum zagrożenia na światową skalę. Wirus ochrzczony roboczą nazwą 2019-nCoV stał się zmorą WHO, która już dawno przewidywała pojawienia się wirusa zdolnego zdziesiątkować światową populację.

Czym jest Koronawirus?

Koronawirusy to grupa wirusów z podrodziny Coronavirinae, których nosicielami są zwierzęta – ssaki lub ptaki. Bardzo trudno wyhodować je w warunkach laboratoryjnych, dlatego pogłoski dotyczące „wypłynięcia” wirusa z chińskiego laboratorium są raczej mało wiarygodne. Koronawirusy mają tendencję do mutowania na poziomie genomu w różne formy, dlatego tak trudno z nimi walczyć.

Objawy Koronawirusa z Chin

Zarażenie Koronawirusem 2019-nCoV nastąpiło najprawdopodobniej w wyniku spożycia „delikatesów” z targu w Wuhan. Kontakty ludzi z wieloma gatunkami zwierząt doprowadziły do infekcji. Następnie wirus zaczął się przenosić z człowieka na człowieka.

Zakażenie Koronawirusem przypomina objawami typową grypy: kaszel, katar, utrzymująca się wysoka temperatura (ponad 38 stopni). Do tego bóle mięśni i głowy oraz ogólne osłabienie. Powyższe objawy powinny skłonić nas do szybkiej wizyty u lekarza!

Co zrobić, żeby uniknąć zakażenia?

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny należy przede wszystkim dbać o codzienną higienę.

Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

Instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej.

Na opublikowanej w internecie liście znalazło się 7 placówek z woj. podkarpackiego. Na liście znajduje się Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i WZW w Jaśle, przy ul. Lwowskej 22.

  • Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych z Pododdziałem Hepatologicznym w Łańcucie, ul. Ignacego Paderewskiego 5,
  • Oddział Obserwacyjno-Zakaźny z Pododdziałem Hepatologicznym i Ośrodkiem Leczenia WZW w Jarosławiu, ul. 3 Maja 70,
  • Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w Sanoku, ul. 800-lecia 26,
  • Oddział Obserwacyjno-zakaźny i Chorób Wątroby w Mielcu, ul. Żeromskiego 22,
  • Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i WZW w Jaśle, ul. Lwowska 22,
  • Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w Przemyślu, ul. Stefana Rogozińskiego 30,
  • Oddział Obserwacyjno-zakaźny i Chorób Wątroby w Dębicy, ul. Krakowska 91.
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły