wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Koncerty Dni Jasła 2021 za nami. Czy wykonawcy traktują Urząd Miasta poważnie?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj mija pierwszy dzień obchodów Dni Jasła. Po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronowirusa mieszkańcy znowu mogli bawić się na otwartej imprezie. Na jasielskim rynku zagrali Seila, Sad Smiles, Lanberry oraz znana wszystkim formacja Raz Dwa Trzy.

Zespoły Seila i Sad Smiles wystąpiły zgodnie z harmonogramem. Natomiast zespół Lanberry, który miał zagrać o godzinie 19-stej, zaliczył aż 35 minutowe opóźnienie! Podczas tak ważnej imprezy jak Dni Jasła nie powinno dochodzić do podobnych sytuacji. W tym przypadku Urząd Miasta w Jaśle nie został przez artystów potraktowany poważnie.

Pamiętajmy, że każdy wykonawca zgodnie z umową ma konkretnie wyznaczone godziny, a ewentualne opóźnienia dezorganizują kolejne występy. Z tego też powodu grupa Raz Dwa Trzy również wystartowała z opóźnieniem. Nie była z tego powodu zadowolona publiczność, która z każdą chwilą wykazywała coraz większe zniecierpliwienie.

Brak dobrej organizacji i współpracy z mediami

Organizacja tegorocznych Dni Jasła pozostawia wiele do życzenia. Po przybyciu na miejsce nie mogliśmy zdobyć identyfikatora, który pozwoliłby nam wejść do obszaru przeznaczonego dla mediów i sfotografować koncerty. Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Pani Patrycja Bimkiewicz stwierdziła, że takich identyfikatorów było 5 i wszystkie już zostały rozdane. Kiedy, komu i na jakich zasadach? Czy Urząd Miasta w Jaśle współpracuje tylko z wybranymi mediami?

Nikt wcześniej nas nie poinformował o ustalonych regułach. Wszystkiego dowiedzieliśmy się na miejscu. Gdyby nie pomoc Rzecznika Urzędu Miasta Pani Agaty Koby, której bardzo dziękujemy, nie zrobilibyśmy dla was żadnego materiału.

Kolejna niespodzianka spotkała nas podczas koncertu zespołu Raz Dwa Trzy. Okazało się, o czym też nas nikt wcześniej nie poinformował, że zdjęcia można wykonywać dopiero od drugiego utworu.

Dni Jasła 2021 nie wszystkim się podobały

Wybór wykonawców na tegoroczne Dni Jasła nie każdemu przypadł do gustu. Trudno porównywać je z 2019 rokiem, kiedy zagrał dla nas m.in. Lady Pank.

Na naszej stronie i Facebooku wiele osób wyrażało z tego powodu swoje niezadowolenie. Była jednak duża grupa dzieci i młodzieży, która świetnie się bawiła. Po koncercie wokalistka zespołu Lanberry przez długi czas była okupowana przez fanów, którym rozdawała autografy i robiła sobie z nimi wspólne zdjęcia.

Nigdy wszyscy nie będą w pełni zadowoleni z wyboru muzyki. Ważne, że od niedawna znowu możemy uczestniczyć w takich zabawach. Mamy nadzieję, że czeka nas jeszcze wiele świetnych koncertów, których nie pokrzyżuje któraś z kolei fala koronowirusa.

- Reklama -

Podobne artykuły

19 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
ozzi
23 sierpnia, 2021 00:45

A czemu ta pani śpiewaczka była odwrócona d.. do publiczności i tańczyła przed swoim smatfonem?

wilk
23 sierpnia, 2021 10:53
Odpowiedź na  ozzi

bo najpierw ważniejszy był koncert w polsacie, potem ważniejsze było zrobienie swojego materiału na smartfonie a na końcu sobie przypomniała o publiczności

Paulina
23 sierpnia, 2021 00:44

Tak to wygląda w naszym Jasełku. Stara dobrze znana rzeczywistość. Dzięki Bogu już od 11 lat tu nie mieszkam

jurek
23 sierpnia, 2021 01:06
Odpowiedź na  Paulina

A ja tutaj wróciłem i brakuje mi małego, kameralnego lokalu z muzyką jazzową. Miejsca gdzie można na żywo posłuchać nawet mało znanych zespołów i napić się piwa. Tak powinna wyglądać codzienność w mieście, wybór dla każdego a nie nachalna masówka.

Pat
23 sierpnia, 2021 07:43
Odpowiedź na  jurek

A to nie u nas tak może jest w większym mieście. Tu się nic od lat nie zmienia

Xxx
23 sierpnia, 2021 08:41

To jakies jaja

Piotr
23 sierpnia, 2021 08:52

Jaki jest sens robić taki koncert na małym ryneczku gdzie sama scena zajmuje ogrom miejsca. Ludzie ściśnięci jak sardynki. Zachowanie wymaganych odstępów na tak małej przestrzeni jest niewykonalne. Nie wspominając już o słabej akustyce. Miasto olało w tym roku Dni Jasła

jaaa
23 sierpnia, 2021 10:51
Odpowiedź na  Piotr

ostatni zespół zaczął grać ok 21:30. A ludzie w mieszkaniach koło rynku na drugi dzień musieli wstać wczesnie rano do pracy. żeby jeszcze grał jakiś super zespół dla którego warto by było

Eta
23 sierpnia, 2021 10:57
Odpowiedź na  jaaa

Racja, ale Raz Dwa Trzy jest ok

jaaa
23 sierpnia, 2021 12:38
Odpowiedź na  Eta

jest ok, ale nie na takiej imprezie, w takim miejscu.

lalka
23 sierpnia, 2021 10:55

Tylko dobra pogoda uratowała imprezę. Można było napić się piwa na świeżym powietrzu.

papug
23 sierpnia, 2021 18:34

A co się stało z covidem? Gdzie był podczas dożynek i Dni Jasła? Pewnie go włodarze nie zaprosili, żeby ludzie mogli się bezpiecznie bawić 😀

Eta
23 sierpnia, 2021 19:02
Odpowiedź na  papug

Przeraził go poziom wykonawców. Wolał pójść na Baciarów

Obserwująca
23 sierpnia, 2021 20:34

Oj widzę że Pan redaktor że Starostwa nie żyje dobrze z Urzędem Miasta 😂

dfds
23 sierpnia, 2021 20:49
Odpowiedź na  Obserwująca

Dragoness? 🙂 i ty tutaj?

Obserwująca
24 sierpnia, 2021 20:01
Odpowiedź na  dfds

Nie wiem kim jest Pani Dragoness ale pozdrawiam 🙂

Annja
23 sierpnia, 2021 10:31

Lanberry miało opóźnienie bo grało na imprezie Polsatu cieszcie się że w ogóle przyjechali

wilk
23 sierpnia, 2021 10:49
Odpowiedź na  Annja

cieszcie? miała zapłacone! podpisała umowę! i mamy się cieszyć że w ogóle przyjechała? trochę szacunku do samych siebie!

Fan Adasia R., przybranego syna Adama P.
23 sierpnia, 2021 11:51

Adaś byłeś kiedyś na jakimś koncercie albo festiwalu? Chyba nie, skoro tak szokuje cię to, że artyści wyszli na scenę pół godziny później niż planowano. Normalnie dramat, jak dalej z tym żyć?

- Reklama -

Ostatnie artykuły