wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Komisja Europejska proponuje 7 mln € dla Podkarpacia na odbudowę po powodziach

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

9 października 2020 r. Komisja Europejska zaproponowała  pakiet wsparcia finansowego w wysokości ponad 823 mln euro w ramach Funduszu Solidarności UE na odbudowę po trzęsieniu ziemi w Chorwacji i powodziach w Polsce. Pakiet ten przewiduje również płatności zaliczkowe dla Niemiec, Irlandii, Grecji, Hiszpanii, Chorwacji, Węgier i Portugalii w celu wsparcia tych krajów w walce z pandemią koronawirusa.

Pakiet pomocy obejmuje kilka elementów:

  • 683,7 mln euro wsparcia dla Chorwacji, aby złagodzić katastrofalne skutki trzęsienia ziemi w Zagrzebiu i okolicach, które miało miejsce w marcu 2020 r. Pierwsza transza pomocy w wysokości 88,9 mln euro została już wypłacona w sierpniu 2020 r. w formie płatności zaliczkowych.
  • Ponad 7 mln euro na wsparcie Polski w działaniach służących odbudowie po powodziach w województwie podkarpackim w czerwcu 2020 r.
  • ponad 132,7 mln euro w formie płatności zaliczkowej dla Niemiec, Irlandii, Grecji, Hiszpanii, Chorwacji, Węgier i Portugalii w następstwie ich wniosku o wsparcie na walkę z pandemią koronawirusa i jej skutkami.

Cieszymy się, że Unia Europejska zauważa takie problemy. (…) Mam nadzieję, że będziemy zawsze w takich sytuacjach solidarni ze sobą

Skomentował w nagranym przez siebie materiale wideo Europoseł Bogdan Rzońca

Wniosek Komisji w sprawie pomocy z Funduszu Solidarności UE musi jeszcze zostać zatwierdzony przez Parlament Europejski i Radę. Dopiero wtedy możliwe będzie wypłacenie pomocy finansowej. Komisja przeprowadza obecnie ocenę otrzymanych wniosków. Po zakończeniu tej oceny Komisja przedstawi wniosek w sprawie uruchomienia płatności końcowych.

Źródłoec.europa.eu
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły