wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kolejny pijany kierowca! Stracił prawo jazdy za jazdę na podwójnym gazie

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 52-letniemu mężczyźnie, który zdecydował się kierować samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli drogowej, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grożą mu surowe konsekwencje.

W miniony piątek około godziny 16, policjanci z referatu patrolowo interwencyjnego zatrzymali na ulicy Wojska Polskiego w Jaśle, osobowego forda. Podczas kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą 52-letni mężczyzna jest pijany. Alkomat wskazał ponad promil alkoholu w jego organizmie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły