wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kolejne wsparcie dla Jasła – tym razem na zielono-niebieską infrastrukturę

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Ponad 3,2 mln złotych dofinansowania otrzymało Miasto Jasło na realizację projektu „Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle”. Pieniądze te pozwolą na realizację inwestycji związanych z zielenią miejską. Wcześniej miasto otrzymało 2,6 mln zł na rozwój e-usług.

Od dłuższego już czasu Urząd Miasta w Jaśle zajmuje się tematami związanymi z szeroko pojętą zielono-niebieską infrastrukturą. Przeprowadzono między innymi inwentaryzację zieleni miejskiej, trwają prace nad przygotowaniem Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu, a w przygotowywanych miejskich projektach swoje miejsce znajdują elementy związane z dbaniem o środowisko. Wszystko po to, by zmniejszyć podatność Jasła na zmiany klimatyczne oraz stworzyć warunki, które pozwalałyby na stabilny rozwój społeczno-gospodarczy w obliczu istniejących ryzyk.

Bardzo cieszę się, że nasz projekt uzyskał wsparcie, bo dzięki niemu będziemy mogli wykonać wiele ważnych dla mieszkańców zadań. W prowadzonych z mieszkańcami rozmowach, czy konsultacjach zawsze pojawia się postulat dotyczący zieleni, dlatego staramy się takie inwestycje planować, a później, po uzyskaniu wsparcia, realizować – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Zakres projektu obejmuje:

  • przebudowę placu ks. Kołtaka i placu przy Pomniku 600-lecia,
  • przebudowę zachodniej części rynku (poszerzenie istniejącego terenu zielonego),
  • budowę kanalizacji deszczowej  wraz ze zbiornikiem retencyjnym i zagospodarowaniem terenu (teren przy cmentarzu komunalnym),
  • przebudowę placu postojowego przy ul. Jagiełły (zielony parking),
  • nowe nasadzenia drzew oraz wymianę tych w złym stanie biologicznym,
  • budowę zielonego przystanku (przy I LO), 
  • opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu,
  • działania edukacyjno-informacyjne.

Obecnie trwa procedura podpisywania umowy o dofinansowanie, które pozyskano w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 działanie 2.2 Adaptacja do zmian klimatu.

Cała wartość projektu to blisko 4 mln zł.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły