wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kłusownicy trafili do policyjnego aresztu. Grozi im nawet 5 lat więzienia

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mieszkańców gminy Skołyszyn podejrzanych o kłusownictwo. Zatrzymani mężczyźni złożyli wyjaśnienia i przyznali się do winy. Grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

23 stycznia po godz. 19 policja w Jaśle otrzymała zgłoszenie, że w pobliżu mostu w Przysiekach zatrzymano osobę, która strzelała do zwierząt.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zastali kłusownika oraz martwą sarnę, obok osobowego forda. Zwierzę miało widoczną ranę postrzałową w okolicach tułowia. Na miejscu obecny był także mężczyzna zgłaszający interwencję, który był myśliwym. Oświadczył, że gdy tylko uzyskał informację, że miało dojść do kłusownictwa, natychmiast udał się na miejsce. Zajechał drogę pojazdowi marki Ford, z którego wybiegł jeden z mężczyzn i uciekł.

– informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

Policjanci ustalili, że obecny na miejscu kłusownik, wraz ze swoim znajomym pożyczyli broń od innego mężczyzny i udali się na polowanie. Będąc na łące, strzelili do sarny, a następnie truchło zwierzęcia wrzucili do bagażnika samochodu.

Kłusownicy trafili do policyjnego aresztu. Grozi im nawet 5 lat więzienia
Fot. KPP Jasło

Funkcjonariusze na miejscu wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Zabezpieczyli także truchło sarny oraz broń pneumatyczną, z której zostało zabite zwierzę. Ustalili także właściciela broni oraz mężczyznę, który brał udział w nielegalnym polowaniu i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Wszyscy trzej, zostali zatrzymani i przewiezieni do jasielskiej komendy. Zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Przyznali się do winy oraz wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. 

Zgodnie z art. 53 Ustawy Prawo łowieckie grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły