wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kłamliwy atak polityków Konfederacji

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Informuję, że w dniu 12 marca 2021 roku podczas konferencji prasowej Posła na Sejm Grzegorza Brauna i innych polityków Konfederacji w Rzeszowie na rynku doszło do podniesienia nieprawdziwych zarzutów przez Pana Jacka Ćwięka z Konfederacji, który przedstawił, jakoby Prawo i Sprawiedliwość dokonywało personalnych „czystek” w Urzędzie Gminy Tarnowiec. Jest to kłamstwo, któremu stanowczo zaprzeczam.

Link do konferencji prasowej Konfederacji – https://www.facebook.com/rzeszow112pl/videos/205072158066535/

Dziwi mnie, że przedstawiciel Konfederacji bez sprawdzenia stanu faktycznego stawia tak poważne zarzuty. W Urzędzie Gminy Tarnowiec doszło do naturalnego odejścia Wójta a następnie Sekretarza ponieważ obydwaj zmarli, Wójt w październiku, natomiast Sekretarz Gminy w grudniu 2020 roku. Funkcję p.o. Wójta Gminy Tarnowiec pełni bezpartyjny, młody prawnik, który jest mieszkańcem Gminy Tarnowiec i zna jej problemy. W związku z tym, że Gmina musi realizować nałożone na nią zadania, p.o. Wójta dokonał konkursowego wyboru osoby na stanowisko Sekretarza Gminy. W wyniku rozstrzygniętego konkursu Sekretarzem została Pani Agata Augustyn dotychczasowa Skarbnik Gminy, mieszkanka Gminy Tarnowiec. W drodze porozumienia pomiędzy samorządami, ze Starostwa Powiatowego w Jaśle na stanowisko Skarbnika Gminy przeniesiona została pracownica, posiadająca wieloletnie doświadczenie związane z finansami publicznymi, również mieszkanka Gminy Tarnowiec.

Faktem jest, że doszło do zwolnienia w spółce komunalnej – Gminnym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu. Jednakże zwolnienie to zostało dokonane przez Prezesa spółki. Pani Teresa Grzesik, pracownik, będąca jednocześnie radną Rady Gminy w Tarnowcu w jawny sposób prowadziła swoją prywatną działalność gospodarczą w czasie pracy zawodowej, łamiąc swoje obowiązki pracownicze, co przedstawił Prezes spółki na komisjach Rady Gminy Tarnowiec.

Uważam, że obowiązkiem Posłów na Sejm RP jest dbanie o przestrzeganie prawa a nie rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o rzekomych prześladowaniach, dlatego zwróciłem się do Posłów PiS z Okręgu nr 22 i 23 o wystąpienie do Posła na Sejm Grzegorza Brauna, czy podpisuje się on pod tymi oszczerstwami, wygłoszonymi przez przedstawiciela Konfederacji.

Józef Rosół 
Pełnomocnik PiS w Gminie Tarnowiec

- Reklama -

Podobne artykuły

10 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Toska
5 kwietnia, 2021 08:48

”Funkcję p.o. Wójta Gminy Tarnowiec pełni bezpartyjny, młody prawnik, który jest mieszkańcem Gminy Tarnowiec i zna jej problemy” Jak wszyscy wiemy to nie jest prawdą. Ten owy bezpartyjny, młody prawnik jest partyjny i jest członkiem PiS.
Niestety macki PiSu zniszczą kolejna gminę nie dając jej szans na rozwój. Kumoterstwo zwycięży. Ludzie- mieszkańcy przegrają.

Mariusz
5 kwietnia, 2021 16:16

Co w tym kłamliwego? Przecież komisarz Miłosz Leszkiewicz startował jako kandydat na wójta gminy Tarnowiec z listy PiS. Adam Pawluś z PiS jeździł z nim na spotkania wyborcze, podobnie jak Wojciech Zając. Leszkiewicz nawet sobie zdjęcia z Morawieckim robił , a teraz niby bezpartyjny? Panie Rosół, kto tu kłamie? Druga sprawa, zwolniliscie panią Teresę Grzesik za wydrukowanie paru prywatnych kartek ze służbowej drukarki i za to dyscyplinarka… Szkoda, że tak surowo na siebie nie patrzycie. Oczywiście Pan Leszkiewicz i pan Mateusz Sz. W starostwie pracują w wyniku wygranej w uczciwie zorganizowanym konkursie na te stanowiska. To , że są rodzina,… Czytaj więcej »

Frydrych Gonzaless
5 kwietnia, 2021 00:57

Braun nie kojarzy mi się dobrze. Maszynka za 450 zł wyrywał kłaki z okolic intymnych. Nie polecam!

aaben
5 kwietnia, 2021 07:54
Odpowiedź na  Frydrych Gonzaless

😀 Ja używam Gilette 😉

aaa
5 kwietnia, 2021 08:43

Jak Agata mieszka koło Pektwoinu,to jak w gminie Tarnowiec?

Xyx
5 kwietnia, 2021 21:00
Odpowiedź na  aaa

Mieszka w Tarnowcu i jest w spisie wyborców w Tarnowcu.

Sosna
6 kwietnia, 2021 10:12
Odpowiedź na  aaa

Nie musisz być mieszkańcem gminy żeby obejmować w niej stanowisko

igi
4 kwietnia, 2021 22:59

Czy Grzegorz Braun podpisuje się on pod tymi oszczerstwami, wygłoszonymi przez przedstawiciela Konfederacji? 😀

Last edited 3 lat temu by igi
morwa
6 kwietnia, 2021 18:55

Będą się teraz licytować, którzy są większymi kłamcami.

papryk
7 kwietnia, 2021 10:25
Odpowiedź na  morwa

Ciężko i większych niż PIS PO SLD PSL

- Reklama -

Ostatnie artykuły