wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kierowca BMW pędził w obszarze zabudowanym w Jaśle 147 km/h

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Od 1 listopada br. jasielska drogówka wchodzi w skład specjalnej grupy „SPEED” powołanej do zatrzymywania piratów drogowych. Na efekty jej pracy nie trzeba było długo czekać. Już pierwszego dnia zatrzymano dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Jeden z nich aż o 97 km/h.

Pierwsza grupa „SPEED” powstała w Komendzie Stołecznej Policji pod koniec 2018 r. Następnie grupy te zostały powołane w każdej komendzie wojewódzkiej Policji. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz eliminowanie agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań wszystkich uczestników ruchu. Policjanci pełniący w służbę w ramach grupy „SPEED” szczególnie zwracają uwagę na przypadki nadmiernego przekraczania prędkości lub niedostosowania jej do warunków ruchu.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, każdego dnia starają się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy podróżują drogami naszego powiatu. Tylko od początku tego roku ujawnili 102 kierujących będących pod wpływem alkoholu lub narkotyków oraz 250, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Ponadto zatrzymali 503 dowody rejestracyjne.

Wczoraj, mundurowi ujawnili dwa przypadki przekroczenia „pięćdziesiątki” w obszarze zabudowanym. W Łężynach przed godz. 8, kierujący seatem jechał z prędkością 102 km/h, natomiast po godz. 11, w Jaśle, kierowca bmw pędził z prędkością 147 km/h. Obaj mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami oraz zostały im zatrzymane prawa jazdy na 3 miesiące.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły