wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Karolina Polak zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę M. Fogga

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Pierwsze miejsce oraz Nagroda Specjalna przyznana przez Michała Fogga, prawnuka Mieczysława, trafiła do Karoliny Polak, solistki Jasielskiego Domu Kultury. Wokalistka wzięła udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek XX-lecia Międzywojennego im. Wiery Gran, który odbył się 12 maja br. w Miej­skim Domu Kul­tury w Woło­mi­nie. Tegoroczna edycja pod hasłem „Zawo­łaj mnie…” była uhonorowaniem doro­bku arty­stycznego wołomińskiej artystki.

Do festiwalu zgłosiło się ponad 30 uczestników z całej Polski. Po pierwszych eliminacjach jury zaprosiło do finału 25 osób w dwóch kategoriach wiekowych, którzy prezentowali szeroki wachlarz piosenek okresu XX-lecia międzywojennego. Po burzliwych naradach komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu nagród i wyróżnień, z których pierwsza – w kategorii powyżej 16 – lat trafiła do rąk Karoliny za utwór „Rebeka” z tekstem Andrzeja Własta i muzyką Zygmunta Białostockiego. Solistkę do konkursu przygotowali instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury: Ewa Grzebień (wokal) i Wojtek Nowicki (aranżacja fortepianowa).

Pierwsze miejsce dla Karoliny Polak i nagroda M. Fogga

Celem tegorocznego festiwalu było przybliżenie publiczności twórczości Wiery Gran, popularyzacja repertuaru muzycznego z okresu XX-lecia międzywojennego wśród artystów i słuchaczy młodego pokolenia oraz promocja utalentowanych solistów i zespołów.

ŹródłoJDK
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły