wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Karnisz ścienny czy sufitowy: jak zdecydować?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Stworzenie efektownej aranżacji okiennej wymaga nie tylko wyobraźni, ale także zmysłu przestrzennego. Aby dobrać odpowiedni karnisz, należy ocenić jakie warunki spełnia pomieszczenie, które chcemy urządzić. Jednak wielość dostępnych na rynku modeli pozwala na to, aby wybrać karnisz, który wpisze się nawet w niewielkie i pozornie trudne do urządzenia wnętrze.

Wybór karnisza w zależności od typu pomieszczenia

Wybór między karniszem ściennym a sufitowym jest często zdeterminowany poprzez umiejscowienie okna. Karnisz mocowany na ścianie jest najczęstszym rozwiązaniem, jednak wymaga on odpowiednio dużej przestrzeni pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. Parapet także nie może wychodzić zbyt mocno do przodu, aby zasłony na niego nie opadały. W mniejszych pomieszczeniach lub takich, gdzie okno umiejscowione jest bardzo wysoko i nie ma miejsca na umieszczenie karnisza na ścianie, należy zastosować szynę sufitową. Takie rozwiązanie nie wymaga montażu wsporników, przez co zajmuje mniej miejsca. 

Wariant sufitowy wykorzystuje się także w oknach narożnych o bardzo głębokiej wnęce okiennej. Jest to możliwe dzięki temu, że karnisze do okien narożnych posiadają łuki przejściowe pozwalające na łączenie ze sobą poszczególnych odcinków. 

Jakie są zalety karniszy ściennych?

Wybór karnisza ma także konsekwencje dla estetyki wnętrza. Karnisze ścienne doskonale odnajdują się we wnętrzach klasycznych oraz glamour. Często posiadają nietypową fakturę oraz oryginalne zdobienia, dają niezliczone możliwości, jeżeli chodzi o łączenie ich z innymi elementami, takimi jak tekstylia, ale też rośliny. Można wybierać spośród modeli pojedynczych, na których można zawiesić zwiewne firany, nawiązując w ten sposób do wnętrz w stylu rustykalnym, natomiast podwójny karnisz pozwoli dodatkowo zawiesić zasłony, dzięki czemu aranżacja będzie bogatsza. 

Aby przekonać się o tym, jakie możliwości dla wnętrza oferuje ta część aranżacji okiennej, warto wybrać karnisz w sklepie karnix.pl w wersji apartamentowej. Wyróżnia się on rzadko spotykanym prostokątnym kształtem z geometrycznymi ornamentami na zakończeniach oraz aplikacjami z materiału imitującego drewno. Nadadzą one wnętrzu odrobiny ciepła, ale też wyrazu szlachetności i profesjonalizmu, przez co doskonale sprawdzają się także w gabinetach.  

Gdzie warto wykorzystać karnisz sufitowy z materiału PCV?

Natomiast jeżeli chodzi o estetyczny wymiar karniszy sufitowych, znajdują one zastosowanie we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Można je swobodnie wkomponować w konstrukcje stworzone z płyt gipsowo-kartonowych i umiejscowić w przestrzeni w taki sposób, aby były niemal niezauważalne. Szyny sufitowe często też posiadają własne maskownice, które pomagają ukryć karnisz oraz żabki. Karnisze montowane na suficie często wyprodukowane są z materiału PCV, co czyni je niezwykle lekkimi i wygodnymi w montażu i użytkowaniu. 

Kupując karnisz sufitowy dostępny pod tym linkiem: https://www.karnix.pl/szyny-sufitowe-pcv-podwojne.html, możesz liczyć nie tylko na produkt wykonany z wysokiej klasy materiałów i w oparciu o doskonałą wiedzę i doświadczenie, ale także na doradztwo w zakresie najlepszego rozwiązania do swojego domu.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły