wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Karetka z Jasła dotarła do Trościańca w Ukrainie

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Szpital Miejski Trościańca w Ukrainie otrzymał kolejny samochód! Jest nim karetka pogotowia marki Mercedes-Benz pochodząca z Jasła.

Burmistrz Trościańca Juriji Bova poinformował, że Starosta Jasielski Adam Pawluś, w odpowiedzi na trudną sytuacją Ukraińców, zdecydował o udzieleniu pomocy w formie ambulansu, a także urządzeń gospodarstwa domowego i wyposażenia dla lekarzy tamtejszego szpitala.

Karetka z Jasła jest już w Trościańcu w Ukrainie

Burmistrz uroczyście przekazał kluczyki do samochodu ofiarowanego przez polskich przyjaciół w Jaśle Dyrektorowi Generalnemu Szpitala Miejskiego KNP Trostyanets Anatolij Plachtyri.

Składamy wyrazy szczerej wdzięczności naszym przyjaciołom z polskiego miasta Jasła, a osobiście Staroście Jasielskiemu Adamowi Pawlusowi, za wsparcie tak potrzebne naszej społeczności w tych trudnych dniach! Niech dobro powróci do Was po stokroć!

Burmistrz Trościańca Juriji Bova
Karetka z Jasła jest już w Trościańcu w Ukrainie

Oprócz tego medycy otrzymali pralkę, odkurzacz, blender, koce i różne leki, które przydadzą się lekarzom w udzielaniu pierwszej pomocy.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta P.
24 grudnia, 2022 22:51

Rozumiem żeby wspierać Ukrainę, ale czy to nie jest lekka przesada? Tutaj na miejscu, w naszym Jaśle szpital wydaje się niewydolny. Ile czasu trzeba czekać na karetkę? A odkurzacz i blender to narzędzia pierwszej potrzeby? Trochę szacunku dla mieszkańców powiatu. Mniej lansu więcej rozwagi.

- Reklama -

Ostatnie artykuły