wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Kaloryfer na prąd – idealne rozwiązanie dla każdego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Praca grzejnika opiera się na emanowaniu ciepłem, nie oznacza to jednak, iż jest to jedyne jego zadanie. Okres zimowy to czas, podczas którego pomieszczenia szczególnie narażone są na powstawanie w nich pleśni oraz wilgoci.

Praca grzejnika opiera się na emanowaniu ciepłem, nie oznacza to jednak, iż jest to jedyne jego zadanie. Okres zimowy to czas, podczas którego pomieszczenia szczególnie narażone są na powstawanie w nich pleśni oraz wilgoci. Odpowiednie ogrzewanie skutecznie temu zapobiega. Kaloryfer na prąd to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością.

Kaloryfer na prąd - radiator

Energooszczędne oraz ekologiczne rozwiązanie

W odróżnieniu od tradycyjnych modeli, grzejniki elektryczne wypełnione są mineralnym olejem. Wkład tego typu znacznie szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje ciepło. Obie te cechy bezpośrednio wpływają na energooszczędność, dzięki czemu kaloryfer na prąd jest ekologicznym rozwiązaniem. Elegancki i minimalistyczny kształt doskonale prezentuje się w towarzystwie pozostałego wyposażenia wnętrza, bez względu na to, czy jest ono zaaranżowane w stylu nowoczesnym, czy klasycznym. Nie zajmuje zbyt dużo miejsca, dlatego też grzejnik umieszczony może być w każdym pomieszczeniu.

Urządzenia te są również przyjazne alergikom, którzy zmagają się z roztoczami oraz kurzem, nie powodują bowiem wysuszania powietrza czy spalania kurzu. To doskonały wybór również dla osób starszych.

Grzejnik sterowany analogowo lub cyfrowo

Grzejnik elektryczny sterowany może być analogowo lub cyfrowo. Decydując się na konkretny rodzaj, powinniśmy wziąć pod uwagę, kto z grzejnika będzie korzystał. Model sterowany cyfrowo posiada typowo rodzicielskie funkcje, zatem polecany jest szczególnie świeżo upieczonym rodzicom, natomiast kaloryfer analogowy sprawdzi się w przypadku osób starszych. Oba modele posiadają takie funkcje jak:

  • praca manualna – umożliwia ręczne sterowanie urządzeniem,
  • przełącznik trybu komfort/redukcja,
  • programator tygodniowy – dzięki niemu grzejnik może zostać zaprogramowany na kolejne dni, pewne jego funkcje zapiszą się,
  • wykrywanie otwartego okna – jedna z najistotniejszych funkcji, obniżająca temperaturę w pomieszczeniu o 2˚C w momencie, gdy zostanie otwarte okno,
  • adaptacja start – funkcja uruchamiająca się automatycznie, jeżeli wcześniej ustawione zostało wydarzenie w trybie komfort.

Model sterowany cyfrowo posiada wszystkie wyżej wymienione opcje oraz kilka dodatkowych. W przypadku dzieci istotna może być opcja CHILD, dzięki niej powierzchnia kaloryfera jest zabezpieczona, a dziecko nie oparzy się. Funkcja NIGHT obniża temperaturę nocą – sen w chłodniejszym pomieszczeniu ma znacznie lepszą jakość. Ostatnią opcją jest możliwość włączenia trybu TURBO, umożliwia on szybkie wypełnienie ciepłym powietrzem wnętrza.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły